Anaokullarında İngilizce Nasıl Öğretilir?

<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitim<h4/>

Okul Öncesi İngilizce Eğitim

23 Haziran 2022
<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitim Nasıl Eğlenceli Hale Getirilir?<h4/>

Okul Öncesi İngilizce Eğitim Nasıl Eğlenceli Hale Getirilir?

6 Temmuz 2022

Anaokullarında İngilizce Nasıl Öğretilir?

<h4>Anaokullarında İngilizce Nasıl Öğretilir?<h4/>

Anaokulu öğrencileri, sınıflarını asker gibi yöneten öğretmenlere karşı çok iyi bir tutum sergilemiyorlar. Anaokulu öğrencilerinin, kendilerinden sadece birkaç yaş büyük öğrencilerden tamamen farklı ihtiyaçları vardır. İlkokul öğrencilerine kıyasla önemsiz görünen bu sorunlar, anaokulu öğrencisine varoluşsal bir kriz gibi gelir. Bu nedenle, onların güvenlerini kazanmak her zaman çok önem taşımaktadır.

Tüm bunlara ek olarak okul öncesi İngilizce eğitim öğrencilerin derslerini takip etmelerini ve eğlenmelerini sağlamak için derslerinizi biraz farklı planlamanız gerekir. Bu sayede onlar daha iyi çalışma ve öğrenme eğiliminde olacaktır. Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz?

1) Bir Rutin Geliştirin

Öncelikle şunu söylemek gereklidir ki okul öncesi İngilizce eğitim yapısında yer alan bir eğitimci iseniz, dersinizi kontrol etmenin en mükemmel yolu öğrencilere istediklerinizi zorlamak değildir. Bunun yerine, onların seveceği bir düzende rutini oluşturmak ve buna bağlı kalmaktır. Sistemli bir rutinde İngilizce kreş öğrencileri için en verimli eğitim ortamını oluşturmuş olursunuz. Rutininizi yönetilebilir zaman dilimlerine dayandırmaya çalışın ve gün boyunca İngilizce kavramların uygulanmasına öncelik verdiğinizden emin olun.

2) Oyunlaştıran Sınıf Yönetimi

Anaokulu öğretmenlerinin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, sınıflarda fazla sertleşmeden düzeni sağlamaktır. Açıkçası, okul öncesi İngilizce eğitim gibi kritik bir dönemde kendinizi aşırı katı bir insan gibi göstermek çok iyi bir tutum olmayacaktır. Ancak aynı zamanda öğrencilerinizin de sizi dinlemesini sağlamanız gerekir. Eğlenceli öğretmen olmakla İngilizce anaokulu öğrencilerinin dinlediği öğretmen arasındaki dengeyi bulmanın en iyi yolu, öğrencilerinizin dikkatini çeken ve aynı zamanda İngilizce ‘ye katılmalarını sağlayan eğlenceli küçük oyunlar bulmaktır. Bunun için birkaç önerimiz var:

Derse İngilizce kreş öğrencilerini katmak için en iyi yollarından biri onlara ödüller vermektir. Öğrencileriniz derse her katıldıklarında onları bir jetonla ödüllendirebilirsiniz. Ayın sonunda ise jetonlarını küçük ödüllerle değiştirebilirler.

Öğrenciler İngilizce anaokulu içinde çok gürültülü olduğunda, İngilizce çağrı-yanıt istem oyunları ile dikkatlerini çekebilirsiniz. Emin olun bağırmaktan çok daha iyi bir yöntemdir.

3) Öğrencilere Uygun İngilizce Aktiviteler Bulun

İyi bir anaokulu öğretmeni, enerjik olan ve birçok aktiviteye hazırlıklı gelen kişidir. Çünkü İngilizce anaokulu öğrencileri uzun süre masalarında sessizce oturamazlar. Bu nedenle İngilizce öğrenme deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmak için gerçekten hareket etmeleri ve eğlenmeleri gerekir. Bu şekilde göreceksiniz ki İngilizce kreş öğrencileri kısa sürede İngilizce olarak kendilerini ifade etmeye başlayacaklardır.

4) Danışmanlık Hizmetinden Yararlanın

En iyisi olmak istiyorsanız, destek almanız her zaman daha akıllıca bir tercih olacaktır. Bu nedenle tüm bu planlamalar arasında sıkışıp kaldıysanız, en uygun planlamalar için İngilizce eğitim danışmanlığımızdan hizmet alabilirsiniz.