Biz Kimiz?

İngilizce öğreniminin küçük yaşlarda başlamasının önemini bilen “English Kids Academy”, kurulduğu 2013 yılından bugüne dek Türkiye ve KKTC’de 1200’ün üzerinde kreş ve ana okulunda 240.000 'den fazla çocuğa dokunmuştur.

English Kids Academy konusunda uzman eğitim koordinatörleri, başarısı kanıtlanmış özel müfredatı, kaliteli öğretmen eğitimleri, velilerin ve çocukların evde eğitimleri tekrar edebilecekleri yayın ve aplikasyonları ile okullarımızda her yaş grubuna özel tasarlanmış İngilizce eğitim programları yürütmektedir.
“English Kids Academy” İngilizce eğitimini okullarımız kendi öğretmenleri ile en iyi şekilde yapabilmeleri için verdiği öğretmen eğitimleri, kontrol, raporlama ve koordinasyon hizmetleri, branş öğretmeni temini, “Online” İngilizce Kursları ve “English Kids Academy” sertifika programları ile gerek okul yöneticileri, gerek öğretmenler, gerekse veliler tarafından geçtiğimiz çok yüksek memnuniyet oranlarına ulaşmıştır.
“English Kids Academy” sistemine dahil olmak ana okullarımıza uzun vadede hem fiyat avantajı sağlarken hem de yetkinliği kanıtlanmış müfredat ve ders materyalleri ile İngilizce derslerinin başarı oranını yükseltmektedir. Bu program ayrıca dışarıdan gelen branş öğretmenlerinin düşük performansı veya zamansız ayrılması gibi eğitimin sürekliliğini sekteye uğratacak aksamaların ciddi oranda önüne geçmektedir.

English Kids Academy Okul Öncesi İngilizce Eğitim Sistemi?

Bir anaokulunda herkes çocuklarla İngilizce konuşamaz ise o okulda İngilizce sadece bir ders olarak görülür. Biz English Kids Academy olarak anaokullarımızda İngilizceyi bir ders değil, çocukların hayatlarının çok önemli bir parçası olmasını amaçlıyoruz. Çocukların İngilizceyi hayatlarının önemli bir parçası olarak görebilmeleri için de okulda görevli herkesin mümkün oldukça çocuklarla İngilizce konuşması gerektiğini düşünüyoruz.

Bunu başarabilmek için İngilizce öğretmenlerine okul öncesi formasyonu kazandırmanın yanı sıra, okul öncesi öğretmenlerine de Okul Öncesi İngilizce öğretmenliği formasyonu veriyoruz.

English Kids Academy Eğitim Metodu Nasıl Çalışır?

 • Siz ve English Kids Academy eğitim koordinatörlerimiz okulunuzun İngilizce eğitimlerinin sadece "Okul Öncesi Öğretmenleriniz ile" mi?, Okul Öncesi Öğretmenleriniz + İngilizce Branş Öğretmeni ile mi?, yoksa sadece İngilizce Branş öğretmeni ile mi? verilmesi gerektiğini kararlaştırırsınız.
 • İngilizce eğitimler sadece sınıf öğretmenleri aracılığı ile verilecekse tüm öğretmenlere İngilizceyi çocuklarına nasıl öğreteceklerine dair yoğun ve kapsamlı eğitimler veririz
 • İngilizce eğitiminde branş öğretmenleri de devrede olacaklarsa ister sizin mevcut branş öğretmenlerinizi eğitir, isterseniz okul öncesi formasyonuna hakim, mutlaka öğretmenlik diploması olan, veya İngilizce eğitmenlik sertifikasına sahip branş öğretmenleri.temin ederiz,
 • Eğitimler verilip dersler başladıktan sonra okulunuzdan sorumlu eğitim koordinatörünüz her ay düzenli olarak sınıflara girip çocuklarla İngilizce oyunlar oynayarak EKA programının doğru uygulanıp uygulanmadığını kontrol eder,
 • Yılda iki sefer çocuklarımızın bireysel seviyelerini ölçerek velilerimize ayrıntılı raporlar sunarız,
 • Yıl içinde düzenlediğimiz İngilizce şenlikler ile çocuklarımızın İngilizce ile alakalı güzel anılara sahip olmalarını sağlarız,
 • İsteyen okullarımız dünyada okul öncesi için hazırlanmış en başarılı uygulamalardan birisi olan "EKA Mobil Uygulamasını" ve üç farklı seviyeden oluşan "EKA Okul Öncesi Kitaplarını" velilerine satın aldırabilirler. Bu sayede arzu eden velilerimiz çocuklarına okul dışında da İngilizce eğitim verebilirler. (Mobil uygulama ve kitap kullanan çocuklarımızın İngilizce öğreniminde yaklaşık %25 başarı artışı gözlemlenmiştir)

Müfredatımız

Ayrıntılı bilgi ve ücretlerimizi öğrenmek için bizi arayın;

0216 651 93 12

Vizyonumuz

 • “İngilizce konuşabilen çocuklar yetiştirmek.”

Misyonumuz;

 • EKA olarak «Yabancı dil eğitimi alıp konuşamama!» meselesini çok dert ediyoruz. Dolayısı ile okul öncesi çocuklara iyi İngilizce eğitim vererek rahatça İngilizce konuşmalarını istiyoruz.

 • EKA olarak biz, Anaokulu öğretmenlerinin İngilizceyi çok iyi öğreteceklerine inanıyoruz. Bunu başarmaları için onları çok iyi eğitiyor, en iyi materyaller ve programlar ile destekliyoruz.

 • EKA olarak biz her çocuğun, her öğretmenin ve her anaokulunun özel olduğunu düşünüyoruz. Gerektiğinde kalıpları yıkarak onlara özel eğitim hizmeti vermekten erinmiyor ve bunu hem onları hem bizi geliştirecek müthiş bir fırsat olarak görüyoruz.

Mottomuz

 • «E.K.A. : Konuşturur»

Değerlerimiz

 • Çocuk Odaklılık; İngilizce eğitiminde her şeyden önce çocuk haklarını ve beklentilerini gözetmek bizim için çok değerlidir.

 • İnsan Odaklılık; İnsanları anlayabilme, empati kurabilme, kuvvetli insan ilişkileri ile dokunduğumuz her bir kişinin kendini özel hissetmesi bizim için çok değerlidir.

 • Dürüstlük; Sonunda para kaybedeceğimizi bilsek bile şayet işler yolunda gitmiyorsa bunu ilk bizde duymanız bizim için çok değerlidir.

 • İstikrar; Eğitimin her alanında radikal değişikliklerin yapılmasından hoşlanmayız. EKA İngilizce eğitim sisteminin sık sık değişmemesi bu açıdan çok değerlidir.

 • Eleştirilmeyi Gerçekten Severiz: Eleştirilmek ve bu eleştirileri kişiselleştirmeden ortadan kaldırmaya çalışmak bizim için çok değerlidir.

 • Katılımcı & Demokratik; Karar alma süreçlerinde tüm EKA ekip üyelerinin, kurum yöneticilerinin, öğretmenlerin, velilerin ve çocukların fikirleri bizim için çok değerlidir.

 • Kişisel gelişim; EKA’da çalışan bizler için EKA bir «okuldur». EKA okulunda temas ettiğimiz herkesin tecrübelerinden, donanımından, fikirlerinden besleniriz. Bu bizler için de önemli olan kişisel gelişimimiz için çok değerlidir.

 • Yenilikçi ; EKA’da Anaokulu İngilizce eğitiminde yenilikçi çalışma sistemi ile fark yaratmayı hedeflemek, metotları ile farkındalık oluşturmak, özgürlükçü bir ruh ile sınırları zorlamak çok değerlidir.

 • Para İçin Çalışmayız; Evet günün sonunda eve ekmek götürmek zorundayız, ama bu ekmeğin bizim ve sevdiklerimizin boğazından rahat geçmesi çok değerlidir.

 • EKA Ekibi : Vizyonumuza tüm kalbi ile inanan ve misyonumuz doğrultusunda işini severek yürekten yapan takım arkadaşlarımız bizim için çok değerlidir.

Kültürümüz

 • Dostluk, dayanışma, özveri, aidiyet ve güçlü bir takımın değerli bir parçası gibi hissetmek bizim için çok önemlidir.

 • Biz birlikten doğan güce inanırız. EKA Ekibinin içinde her bir bireyin yarattığı bireysellik ve takım ruhunun ahenkli bütünlüğü çok kıymetlidir. EKA’nın bir kurumdan ziyade bir takım, sahibinin bir kişi değil bu takımın tüm bireylerinin olduğu bir çalışma ortamı mevcuttur. Biz herhangi kişisel bir problem, hastalık, kaza anında kimseyi yarı yolda bırakmayız.

 • «VAV!!!» Dedirtecek özel çözümler üretmekten çekinmeyiz.

 • Eğitim kurumlarının her birinin, her öğretmenin, her çocuğun, her velinin özel olduğunu bilir gerektiğinde ona göre davranırız.

 • EKA'da gerektiğinde inisiyatif alıp bütün süreci kendimiz yönetiriz.

 • Her öğretmenin farklı öğretme yöntemi olduğu gibi, koordinatörlerinde süreçlerin yönetilmesinde özgür olması şirket kültürümüzün en önemli özelliklerindendir. Bu sayede dinamik kalan ekibimiz, günlük sorunlar karşısında kâğıt üstünde tanımı olmayan çözüm alternatiflerini çok hızlı bir şekilde bulurlar. Bu konuda yöneticileriniz size güvenir ve her şartta arkanızda olduklarını hissettirirler. Bu güven sayesinde bizlerde sahada okullarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışırız.

 • EKA’da herkes eşittir ve as-üst ilişkisi hissedilmez.

 • Cesaretle yenilikçi kararlar alabilen, karar alma ve yenilenme süreçlerinde çoğulcu sese önem veren bir ruha sahibiz. Bu ruhu bu kadar zengin kılan şey ise, her bakıştan ve çeşitli tecrübelerden bir araya gelen ekibin  bilgi ve tecrübelerini bir potada eriterek kişilerden bağımsız bir EKA kültürü oluşturmasıdır. 

 • EKA'da her düşünce çok kıymetlidir ve mutlaka dikkate alınır.

 • Her kalıp ve düşünceye saygı duyarak koordinatör ve çalıştığı okullarına kendi hedeflerine ulaşabilecekleri özgür ortamı sağlarız. Gelişen çağın değişen eğitim ve öğretimdeki yenilik ve ihtiyaçlarını doğru tespit edecek öğrenme-öğretme açlığı ve dinamiği yüksek donanımlı ekibimiz ile değişimi oluşturmak, geliştirmek ve kucaklamak bizim için önemlidir.

 • Yabancı dilden korkulmasına müsaade etmeyiz.

 • İngilizceyi “yanlış telaffuz korkusu” tehdidinden uzak doğallaştırılarak dokunduğumuz kişilerin yaşamlarına almalarına yardımcı olup ön yargıları yıkmaya çalışırız.

Okul İdarecilerinin Görüşleri

Sınıf Öğretmenlerinin Görüşleri

Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce eğitim müfredatınız her yaş grubuna göre farklı mı?
Evet İngilizce müfredatımız her yaş grubuna göre farklı hazırlanmaktadır.

0-3 yaş, 4-5 yaş ve 5-6 yaş olmak üzere üç farklı seviyede eğitim müfredat içeriğimiz mevcuttur.
Okul öncesi öğretmenlerimizin İngilizce seviyeleri yeterli mi?
Bu projeyi Türkiye’ye getirmeden önce yaptığımız saha araştırmasında okul öncesi öğretmenlerinin okul öncesi çocuklara yetecek kadar İngilizce bildiklerini tespit ettik.

Meslek Lisesi mezunu bir anaokulu öğretmeni tüm okul hayatı boyunca 1.116 saat İngilizce eğitim almaktadır. Öğretmenimiz orta okulda İngilizce ağırlıklı bir devlet okuluna gittiyse fazladan haftada 18 saatten, artı 1.296 saat, İngilizce hazırlık okuduysa haftada 20 saatten artı 720 saat, iki yıllık veya dört yıllık üniversite mezunu ise haftada 2 saatten, artı 72 saat daha İngilizce eğitimi almaktadır. (Bir eğitim yılı ortalama 36 haftadan oluşmaktadır)

Özetle öğretmenlerimiz okul hayatları boyunca minimum 279 eğitim günü (1.116 saat / 4 saat) , maksimum = 801 eğitim günü (1.116+1.296+720+72 =3.204 saat / 4 saat) İngilizce Eğitim almaktadırlar. Gerek maksimum gerek minimum saatlerce alınan İngilizce dersleri anaokulu öğretmenlerimizin okul öncesi İngilizce müfredatını çocuklarına başarılı bir şekilde verebilmeleri için fazlasıyla yeterlidir.

Ayrıca okul öncesi öğretmenleri okul öncesi pedagojik formasyona bir İngilizce öğretmeninden çok daha fazla hakimlerdir. Dolayısı ile İngilizce öğretmenlerinin karşılaştıkları yukarıda bahsettiğimiz sorunların hiçbiri ile karşılaşmamaktadırlar.
Sınıf öğretmenlerimizin aksanları yeterli mi?
İngilizceyi en doğru şekilde öğretmek bizimde birinci önceliğimizdir. Çocuklarımızın aksanının doğru olması da bir o kadar önemlidir.

Ancak aksan konusu maalesef ülkemizde çok yanlış şekilde ele alınmaktadır. Öncelikle şunu kabul etmemiz gerekir ki bizler Türküz, dolayısı ile bizim ilk aşamada bir yabancı dili hemen aksanlı bir şekilde konuşmamızın beklenmesi çok yanlıştır.

Bu yanlış maalesef sırf biz Türklere özgüdür ve yabancı dili öğrenmemizin önündeki en büyük engellerdendir ve Birçokları da bu seviyeye hiçbir zaman erişemeyeceğini düşünerek yıllarca eğitimini aldığı dili konuşmaktadır.

Bizlerde çocuklarımızı aynı şeye maruz bırakmak istemiyorsak öncelikle bu konuda rahat olmamız gerekmektedir.

English Kids Academy'de bizim için aksandan önce gelen şeyler vardır, bunlar İngilizceyi sevdirmek, konuşturmak, teşvik etmek en son hataları düzeltmek şeklinde sıralanmaktadır.

Bu demek değil ki bizler aksana önem vermiyoruz, bilakis en başta da belirtiğimiz gibi bir dili en doğru şekilde öğretmek bizim birinci önceliğimiz ancak aksan bizde diğer kurumların aksine sırlamada biraz daha sonlarda yer almakta.

Ayrıca Türk öğretmenlerimizin aksanları bir İtalyan veya bir Fransız öğretmenden çok daha iyidir. Kaldı ki okullarımızda kullandığımız “Tell Me More” programı aksan problemlerini tamamen ortadan kaldırıyor.
Veli bültenlerini ve aylık müfredatı bize basılı olarak mı veriyorsunuz?
Hayır, bültenler her ayın 20 sinde İnternet sitemize yükleniyor sizde size verilen şifre ile buradan girip bültenlerin ve aylık müfredatımzın çıktılarını alabiliyorsunuz.

Aynı şifreyi okul velilerinize de verebilirsiniz. Dolayısı ile velileriniz de kendileri bu bültenleri grip siteden indirebilirler.

Çıktı ile uğraşmak istemiyorsanız mobil uygulama şifresini, bültenleri, çalışma kağıtlarını, seviye tespit testlerini ve resimli sözlüğü içeren kitaplarımızı velilerinize satın aldırabilirsiniz.
Öğretmenlerimizin eğitimleri nerede veriliyor?
Öğretmenlerinizin eğitimleri okulunuzda sizin uygun gördüğünüz gün ve saatte verilmektedir.
Sertifika alabilmesi için öğretmenlerin ne yapması gerekiyor?
Aylık denetleme raporlarında sınıf ortalamalarının en az %70 olması gerekiyor ve yıl sonunda bir dersi tamamen İngilizce konuşarak işlemeleri gerekiyor.
Sertifika için öğretmenler bir ücret ödüyorlar mı?
Hayır sertifika için öğretmenler hiçbir ücret ödemiyorlar sadece kargo ücreti ödüyorlar.
Bu sertifikaları nerelerde kullanabiliyorlar?
Birçok özel anaokulunda artık bu sistem kullanıldığı için iş bulmalarında kendilerine çok büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca devlette görev alırlarsa bu sertifika ile İngilizce kulüp açabiliyorlar.
Öğretmenler Branş derslerinden dinleniyorlar?
Doğrudur ancak bu program sayesinde ayaklarına İngilizce öğretmeni gelecek ve onlara İngilizce öğretecek ve program sonunda yaklaşık 1980 Euro’luk bir sertifika sahibi olacak.Dolayısı ile bir şey öğrenmenin birinci şartı olan “Konfor alanından çıkmak” onlar için cazip gelebiliyor.