Çocuklar İçin Okul Öncesi İngilizce Eğitimi

<h4>Okul Öncesine Yönelik En İyi İngilizce Eğitim<h4/>

Okul Öncesine Yönelik En İyi İngilizce Eğitim

31 Ekim 2023
<h4>Anaokulu ve Kreş Konusunda Uzman Bir Kurum<h4/>

Anaokulu ve Kreş Konusunda Uzman Bir Kurum

20 Kasım 2023

Çocuklar İçin Okul Öncesi İngilizce Eğitimi

<h4>Çocuklar İçin Okul Öncesi İngilizce Eğitimi<h4/>

Ailelerin çocukları için ortak emeli, onlar için güzel bir gelecek kurmak olmaktadır. Çocukların dil öğrenme hızı yetişkinlere göre daha yüksek olduğundan, okul öncesi İngilizce eğitim önem kazanmaktadır. Özellikle ülkemizde yabancı dil öğrenmenin zorunluluk hale gelmesi, yabancı dil öğrenimine yeterli zamanın verilmesini gerektirmektedir. Çocuklarının dil eğitimine erken yaşta başlatanlar, englishkidsacademy.com tercih etmektedir.

Çocuklar İngilizce eğitim almalarının yanı sıra sosyalleşme ve eğlenerek öğrenme süreçlerine de dahil olmaktadır. Eğitimin tamamen merkezinde, yaşayarak öğrenme metodu uygulanmaktadır. Çocuğun sosyal, fiziksel ve zihinsel gelişimini de destekleyen İngilizce anaokulu kolay ve sade şekilde İngilizceyi öğretmektedir. Çocukların dili doğru bir şekilde kullanması sağlanmaktadır.

Okul Öncesi İngilizce Eğitim Programı

Çocuklar okul binasına girdikleri andan itibaren birçok alanda bulunan materyaller sayesinde İngilizce ile tüm gün yaşamaktadır. Çocuklara maksimum oranda fayda sağlamak adına tasarlanmış oyun odalarında İngilizceyi doğal ortamlarında konuşmaları sağlanmaktadır.

İyi bir dinleyici olan ve güvenle İngilizce konuşan çocuklar, kendilerini her yerde ifade edebilmektedir. İngilizce olarak iletişimi başlatabilen ve anlamlı bir şekilde sürdürebilen bireyler olarak ilkokul kademesine hazırlanmaktadır.

Çocukların dilsel becerilerini geliştiren İngilizce kreş çok tekrarlı eğitim programını benimsemektedir. Ayrıca çocuklar kendi yaşıtlarından oluşan kişiler ile aynı sınıflara yerleştirilmektedir. Sınıfların kalabalık olmamasına özen gösterilmektedir. Analitik düşünme becerileri geliştirilen çocuklar, dil merkezli bir sosyalleşme ile karşılaşmaktadır.

Okul Öncesi İngilizce Eğitim Materyalleri

Okul öncesi kritik bir yaş olduğundan, çocukların dil öğrenimi için bütün materyaller düşünülmektedir. Çocukların İngilizceyi bir zorunluluk gibi değil de günlük bir rutini gibi görmeleri sağlanmaktadır. Okul öncesi İngilizce eğitiminde hikaye kitaplarından faydalanılmaktadır. İnteraktif video uygulamaları ile İngilizce öğrenimi eğlenceli hale getirilmektedir. Çocuğun sıkılmadan İngilizce öğrenmesi için her gün oyun oynamaları sağlanmaktadır.

Şarkılar, tekerlemeler ve el becerileri gibi etkinliklerde, İngilizce aktif olarak kullanılmaktadır. Okul öncesi İngilizce öğreniminde görsel materyallere yer verilmektedir. Görsel materyaller, çocukların dil bilgilerini pekiştirmeleri konusunda yardımcı olmaktadır.

Çocuklarla öğretmenler arasında kurulan basit diyaloglar, İngilizcenin gerçek hayatta kullanılmasını teşvik etmektedir. Ayrıca İngilizce konuşan ülkelerin kültürleri ve gelenekleri ile ilgili çocukların kültürel bir perspektif kurmaları sağlanmaktadır.