Çocukların Okul Öncesi İngilizce İle Tanışması

<h4>İngilizce İçin Okul Öncesi Başarılı Bir Program Ve Kreş Danışmanlığı<h4/>

İngilizce İçin Okul Öncesi Başarılı Bir Program Ve Kreş Danışmanlığı

8 Temmuz 2023
<h4>Çocuklara İngilizce Eğitimi<h4/>

Çocuklara İngilizce Eğitimi

19 Temmuz 2023

Çocukların Okul Öncesi İngilizce İle Tanışması

<h4>Çocukların Okul Öncesi İngilizce İle Tanışması<h4/>

İngilizce çocuk yaşlarda öğrenilmeye başlanması ileriki hayatında çocukların kendi anadili gibi konuşması, anlaması ve okuması konusunda oldukça etkili bir yöntemdir. Çocukların İngilizce öğrenmesi uzman kadrosu ve eğitmenleri ile birlikte eğlenceli şekilde öğrenme metodu kullanılmaktadır.

Okul Öncesi İngilizce Müfredatı Nasıl Olmalıdır?

Okul öncesi çocukların bilişsel ve davranışsal gelişimleri oyun çağı veya oyun dönemi olarak tanımlanmaktadır. Çocuklar ilk bilgilerini öğrenirken oyun yönetimini kullanmaktadır. Dolayısıyla İngilizce ile ilk tanışma okul öncesi İngilizce eğitim materyalleri kullanılmaktadır. 

Çocukların oyun sevgisi onlara farkında olmadan öğretiler vermektedir. Okul öncesi İngilizce eğitim
sınıf öğretmenlerinin bilgi ve becerisi, çocuk ile ilgili iletişimi oldukça önem taşımaktadır.

Okul öncesi İngilizce müfredatı renkli materyaller, eğlenceli çizgi kahramanları ve kurulan senaryolar ile oyun şeklinde gelişmektedir. englishkidsacademy.com Türkiye genelinde İngilizce anaokulu statüsünde yer alan İngilizce eğitimi veren kreş ve anaokuluna müfredat ve eğitim danışmanlığı vermektedir.

Çocukların İngilizce müfredatı detaylarına bakıldığında englishkidsacademy.com İngilizce anaokulu
eğitim koordinatörleri tarafından hazırlanan doküman ve materyal desteği ile destek sağlanmaktadır.

Temel İngilizce Eğitim Felsefesi

English Kids Academy, okul öncesi İngilizce kreş çocukların İngilizceyi eğlenerek konuşsun ve konuşarak anlasın felsefesiyle yola çıkmaktadır. Bu anlamda erken yaşta hatta okul öncesi çocukların hayat boyu öğrenme felsefesini amaçları içerisine alarak ömür boyu ikinci dil öğrenmenin kolaylığını sağlamaktadır. Uzman eğitmenler bu anlamda özel eğitim almaktadırlar.

Türkiye genelinde anaokulu ve kreş eğitimi veren aynı zamanda İngilizce eğitimi veren kurumlara English Kids Academy danışmanlık hizmeti vermektedir. Buna göre her yıl eğitim dönemi başında English Kids Academy danışmalık üyesi olan tüm eğitmenler yetkin eğitim koordinatörleri tarafından seminerler düzenlenmektedir.

Buna göre yıl boyunca belirli periyotlarda okul ziyareti gerçekleştirilerek materyal ve doküman eksiklikleri tespit edilerek tamamlanmaktadır. English Kids Academy kurumlara olan en önemli avantajı henüz anaokulu düzeyinde olan çocukların kendi alıştığı öğretmenlerinden İngilizce öğrenmeleri ve çocukların öğreniminin daha verimli hale gelmesidir.

English Kids Academy Müfredatı içerisinde 2 ile 4 yaş, 4 ile 5 yaş ve 5 ile 6 yaş arası üç ayrı grupta oluşturulmaktadır. Buna göre İngilizce kreş eğitimi veren kurumların kendi öğrencilerine ortalama 350 kelime öğretmesi, 20 temel İngilizce soru cevap kalıplarının öğretilmesi ve ortalama 40 şarkı öğrenmesi amaçlanmaktadır.