English Kids Academy Online

EKA Online İngilizce Eğitim Programı

English Kids Academy yani kısaca EKA 2013 senesinde okul öncesi eğitim kurumlarının İngilizce eğitim alanında çözüm ortağı olmak üzere kuruldu. Kurulduğumuz günden bu güne yüzlerce okulumuzun kendi mevcut öğretmenlerini yetiştirerek İngilizce eğitimini vermelerini sağladık. Bunun yanı sıra bazı okullarımızda hem branş öğretmenleri hem de okullarımızın kendi mevcut öğretmenleri ile birlikte çok başarılı İngilizce programlar yürüttük ve ayrıca birçok okulumuza sertifikalı İngilizce Branş Öğretmeni temin ettik.

Ve şimdi siz değerli okul öncesi eğitim kurumlarımıza küçük bir yeni yıl hediyesi olarak "EKA Online İngilizce Eğitim Programımızı" hizmetinize sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.


Neden English Kids Academy Online Okul Öncesi İngilizce Programı?

Okullarımız pandemi döneminde dışarıdan İngilizce branş öğretmeni almayı gerek sağlık gerekçelerinden dolayı gerek maddi sebeplerden ötürü durudurmak zorunda kalmışlardır. Bu dönemde 2013 senesinden beri neredeyse bine yakın okulda uygulanan EKA Okul Öncesi Öğretmenleri ile İngilizce eğitime devam etmek fikri birçok okulumuz için çok başarılı bir alternatif olmuştur.

İyi bir İngilizce öğretmeni bulmak okul öncesi eğitim kurumları için maalesef sürekli bir sorun teşkil etmektedir. Bunun en temel sebebi üniversitelerimizde "Anaokulu İngilizce Öğretmenliği" diye bir bölümün olmayışıdır. Dolayısı ile İngilizce öğretmenlerimiz okul öncesi pedagojisinde yeteri kadar hakim olamayabiliyorlar. Bu durum bu öğretmenlerimizin okul öncesi çocukların seviyesine inememe, onlarla aynı dili konuşamama, onlara bir şeyi nasıl öğreteceklerini bilememe, sınıf hakimiyeti kuramama ve en önemlisi bu yaş grubu çocuklara yeterli sabrı gösterememe gibi problemlere neden olabilmektedir.

Okul öncesi öğretmenlerimiz ise okul öncesi pedagojik formasyona daha hakimdirler. Dolayısı ile İngilizce öğretmenlerinin karşılaştıkları yukarıda bahsettiğimiz sorunların hiçbiri ile karşılaşmamaktadırlar.

Ayrıca okul öncesi pedagojik formasyona hakim olmanın yanı sıra bu öğretmenlerimiz okul hayatları boyunca günde dört saatten minimum 279 gün, maksimum = 801 gün İngilizce Eğitim almaktadırlar.** Bu süreler öğretmenlerimizin okul öncesi İngilizce müfredatını çocuklarına başarılı bir şekilde verebilmeleri için gayet yeterlidir.

English Kids Academy Online Okul Öncesi İngilizce Eğitim Metodunun Farkı?

 • Bir anaokulunda herkes çocuklarla İngilizce konuşmaz ise o okulda İngilizce sadece bir ders olarak görülür. Biz English Kids Academy olarak anaokullarımızda İngilizceyi bir ders değil, çocukların hayatlarının çok önemli bir parçası olmasını amaçlıyoruz. Çocukların İngilizceyi hayatlarının önemli bir parçası olarak görebilmeleri için de okuldaki herkesin çocuklarla İngilizce konuşabilmesi gerektiğini düşünüyoruz.
 • English Kids Academy Online Eğitim Metodu Nasıl Çalışır?

  • Siz ve English Kids Academy eğitim koordinatörlerimiz okulunuzun İngilizce eğitimlerinin sadece "Okul Öncesi Öğretmenleriniz ile" mi?, Okul Öncesi Öğretmenleriniz + İngilizce Branş Öğretmeni ile mi?, yoksa sadece İngilizce Branş öğretmeni ile mi? verilmesi gerektiğini kararlaştırırsınız.
  • İngilizce eğitimler sadece sınıf öğretmenleri aracılığı ile verilecekse tüm öğretmenlere İngilizceyi çocuklarına nasıl öğreteceklerine dair yoğun ve kapsamlı online eğitimler veririz
  • İngilizce eğitiminde branş öğretmenleri de devrede olacaklarsa ister sizin mevcut branş öğretmenlerinizi eğitir, isterseniz okul öncesi formasyonuna hakim, mutlaka öğretmenlik diploması olan, veya İngilizce eğitmenlik sertifikasına sahip branş öğretmenleri.temin ederiz,
  • Eğitimler verilip dersler başladıktan sonra okulunuzdan sorumlu eğitim koordinatörünüz her ay düzenli olarak sınıflarınız online olarak kontrol eder ve EKA programının doğru uygulanıp uygulanmadığını kontrol eder,
  • Yılda iki sefer çocuklarımızın bireysel seviyelerini ölçerek velilerimize ayrıntılı raporlar sunarız,
  • Yılda içinde düzenlediğimiz İngilizce şenlikler ile çocuklarımızın İngilizce ile alakalı güzel anılara sahip olmalarını sağlarız,
  • İsteyen okullarımız ayrıca dünyada okul öncesi için hazırlanmış en başarılı uygulamalardan birisi olan "EKA Mobil Uygulamasını" ve üç farklı seviyeden oluşan "EKA Okul Öncesi Kitaplarını" velilerine satın aldırabilirler bu sayede arzu eden velilerimizi çocuklarına okul dışında da İngilizce eğitim verebilirler. (Mobil uygulama ve kitap kullanan çocuklarımızın İngilizce öğreniminde yaklaşık %25 başarı artışı gözlemlenmiştir)

  Müfredatımız

  Ayrıntılı bilgi için bizi arayın;

  0216 651 93 12

Okul İdarecilerinin Görüşleri

Sınıf Öğretmenlerinin Görüşleri

Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce eğitim müfredatınız her yaş grubuna göre farklı mı?
Evet İngilizce müfredatımız her yaş grubuna göre farklı hazırlanmaktadır.

0-3 yaş, 4-5 yaş ve 5-6 yaş olmak üzere üç farklı seviyede eğitim müfredat içeriğimiz mevcuttur.
Okul öncesi öğretmenlerimizin İngilizce seviyeleri yeterli mi?
Bu projeyi Türkiye’ye getirmeden önce yaptığımız saha araştırmasında okul öncesi öğretmenlerinin okul öncesi çocuklara yetecek kadar İngilizce bildiklerini tespit ettik.

Meslek Lisesi mezunu bir anaokulu öğretmeni tüm okul hayatı boyunca 1.116 saat İngilizce eğitim almaktadır. Öğretmenimiz orta okulda İngilizce ağırlıklı bir devlet okuluna gittiyse fazladan haftada 18 saatten, artı 1.296 saat, İngilizce hazırlık okuduysa haftada 20 saatten artı 720 saat, iki yıllık veya dört yıllık üniversite mezunu ise haftada 2 saatten, artı 72 saat daha İngilizce eğitimi almaktadır. (Bir eğitim yılı ortalama 36 haftadan oluşmaktadır)

Özetle öğretmenlerimiz okul hayatları boyunca minimum 279 eğitim günü (1.116 saat / 4 saat) , maksimum = 801 eğitim günü (1.116+1.296+720+72 =3.204 saat / 4 saat) İngilizce Eğitim almaktadırlar. Gerek maksimum gerek minimum saatlerce alınan İngilizce dersleri anaokulu öğretmenlerimizin okul öncesi İngilizce müfredatını çocuklarına başarılı bir şekilde verebilmeleri için fazlasıyla yeterlidir.

Ayrıca okul öncesi öğretmenleri okul öncesi pedagojik formasyona bir İngilizce öğretmeninden çok daha fazla hakimlerdir. Dolayısı ile İngilizce öğretmenlerinin karşılaştıkları yukarıda bahsettiğimiz sorunların hiçbiri ile karşılaşmamaktadırlar.
Sınıf öğretmenlerimizin aksanları yeterli mi?
İngilizceyi en doğru şekilde öğretmek bizimde birinci önceliğimizdir. Çocuklarımızın aksanının doğru olması da bir o kadar önemlidir.

Ancak aksan konusu maalesef ülkemizde çok yanlış şekilde ele alınmaktadır. Öncelikle şunu kabul etmemiz gerekir ki bizler Türküz, dolayısı ile bizim ilk aşamada bir yabancı dili hemen aksanlı bir şekilde konuşmamızın beklenmesi çok yanlıştır.

Bu yanlış maalesef sırf biz Türklere özgüdür ve yabancı dili öğrenmemizin önündeki en büyük engellerdendir ve Birçokları da bu seviyeye hiçbir zaman erişemeyeceğini düşünerek yıllarca eğitimini aldığı dili konuşmaktadır.

Bizlerde çocuklarımızı aynı şeye maruz bırakmak istemiyorsak öncelikle bu konuda rahat olmamız gerekmektedir.

English Kids Academy'de bizim için aksandan önce gelen şeyler vardır, bunlar İngilizceyi sevdirmek, konuşturmak, teşvik etmek en son hataları düzeltmek şeklinde sıralanmaktadır.

Bu demek değil ki bizler aksana önem vermiyoruz, bilakis en başta da belirtiğimiz gibi bir dili en doğru şekilde öğretmek bizim birinci önceliğimiz ancak aksan bizde diğer kurumların aksine sırlamada biraz daha sonlarda yer almakta.

Ayrıca Türk öğretmenlerimizin aksanları bir İtalyan veya bir Fransız öğretmenden çok daha iyidir. Kaldı ki okullarımızda kullandığımız “Tell Me More” programı aksan problemlerini tamamen ortadan kaldırıyor.
Veli bültenlerini ve aylık müfredatı bize basılı olarak mı veriyorsunuz?
Hayır, bültenler her ayın 20 sinde İnternet sitemize yükleniyor sizde size verilen şifre ile buradan girip bültenlerin ve aylık müfredatımzın çıktılarını alabiliyorsunuz.

Aynı şifreyi okul velilerinize de verebilirsiniz. Dolayısı ile velileriniz de kendileri bu bültenleri grip siteden indirebilirler.

Çıktı ile uğraşmak istemiyorsanız mobil uygulama şifresini, bültenleri, çalışma kağıtlarını, seviye tespit testlerini ve resimli sözlüğü içeren kitaplarımızı velilerinize satın aldırabilirsiniz.
Öğretmenlerimizin eğitimleri nerede veriliyor?
Öğretmenlerinizin eğitimleri okulunuzda sizin uygun gördüğünüz gün ve saatte verilmektedir.
Sertifika alabilmesi için öğretmenlerin ne yapması gerekiyor?
Aylık denetleme raporlarında sınıf ortalamalarının en az %70 olması gerekiyor ve yıl sonunda bir dersi tamamen İngilizce konuşarak işlemeleri gerekiyor.
Sertifika için öğretmenler bir ücret ödüyorlar mı?
Hayır sertifika için öğretmenler hiçbir ücret ödemiyorlar sadece kargo ücreti ödüyorlar.
Bu sertifikaları nerelerde kullanabiliyorlar?
Birçok özel anaokulunda artık bu sistem kullanıldığı için iş bulmalarında kendilerine çok büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca devlette görev alırlarsa bu sertifika ile İngilizce kulüp açabiliyorlar.
Öğretmenler Branş derslerinden dinleniyorlar?
Doğrudur ancak bu program sayesinde ayaklarına İngilizce öğretmeni gelecek ve onlara İngilizce öğretecek ve program sonunda yaklaşık 1980 Euro’luk bir sertifika sahibi olacak.Dolayısı ile bir şey öğrenmenin birinci şartı olan “Konfor alanından çıkmak” onlar için cazip gelebiliyor.

Meslek Lisesi mezunu bir anaokulu öğretmeni tüm okul hayatı boyunca toplam 1.116 saat yani günde dört saatten minimum 279 gün İngilizce eğitim almaktadır** (1.116 saat / Günde 4 saat) .
Aynı öğretmenimiz orta okulda İngilizce ağırlıklı bir devlet okuluna gittiyse fazladan haftada 18 saatten, artı 1.296 saat, İngilizce hazırlık okuduysa haftada 20 saatten artı 720 saat, iki yıllık veya dört yıllık üniversite mezunu ise haftada 2 saatten, artı 72 saat daha İngilizce eğitimi almaktadır. (Bir eğitim yılı ortalama 36 haftadan oluşmaktadır)Yani bu öğretmenimiz maksimum aldığı İngilizce eğitim = 801 güne kadar çıkmaktadır (1.116+1.296+720+72 =3.204 saat / Günde 4 saat)