Erken Yaşta İngilizce Öğrenme

<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde Sebzeler Konusu Nasıl İşlenir?<h4/>

Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde Sebzeler Konusu Nasıl İşlenir?

24 Mayıs 2022
<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitim Danışmanlığı<h4/>

Okul Öncesi İngilizce Eğitim Danışmanlığı

1 Haziran 2022

Erken Yaşta İngilizce Öğrenme

<h4>Erken Yaşta İngilizce Öğrenme<h4/>

Çocuklarda 0-6 yaş erken İngilizce eğitim programları son derece eğitici ve sistemsel olmak zorundadır. Küçük yaşlarda İngilizce anaokulu eğitimi almaya başlayacak olan çocuklar için, İngilizce öğretme stratejileri, şarkılarla, oyunlarla fiziksel aktiviteler ile yapılmaktadır. Bu dönemde çocukların beyin yapıları kaydedici özelliğe sahip olmakla birlikte, oldukça taze ve bilgiye açık olmaktadır. Bu nedenle ilk basamak olarak İngilizce kreş eğitimi alan çocuk, zamanla anaokulunda bu bilgi birikimini güçlendirmektedir.
   
Genelde 0-6 yaş çocuklar için  okul öncesi İngilizce eğitim programları ile öğrenmenin temeli atılmakta, çocukları ana dilini keşfederken İngilizce eğitim alarak, ikinci bir dili de öğrenmiş olurlar. Yapılan araştırmalarda küçük yaş grubu çocukların İngilizceyi daha iyi öğrendiği görülmektedir.

Okul Öncesi İngilizce Öğrenme

Çocuğun anadili öğrenmeye ve de geliştirmeye çalıştığı süreçler, başka dil öğrenmek için de elverişli bir dönem olmaktadır. Erken çocukluk döneminde, İngilizce dilinin içerdiği sesleri çocukların doğru bir şekilde çıkartılabilmesi hem beyin ve  fizyolojik şekillenmelerine bağlı olmaktadır. Bu duruma bağlı olarak okul öncesi İngilizce eğitim öğrenmenin avantajı çok fazla olmaktadır. Çocuklar  İngilizce anaokulu eğitimi almaya başladığı noktada hem dil kavramını öğrenir hem de gelecekteki eğitim hayatına yatırım yapmış olur. 
   
Anne ve babalar İngilizce eğitim avantajlarını bildikleri için de İngilizce kreş eğitimi ile ilk adımı atmaktalar. Sonrasında da süreklilik sağlamaktadırlar. Tüm bunlara baktığımız zaman okul öncesi İngilizce eğitim programının ne kadar önemli ve gerekli olduğunu anlayabiliriz. Genel olarak çocukluk döneminde öğrenilen bilgiler veya kelimeler hem çabuk unutulmaz hem de ezber yapmaya son derece müsaittir. Bu anlamda ilk basamakta  İngilizce kreş eğitimi alan çocuk, dilin yapısal özelliklerini öğrenmekte, daha yatkın bir dil ile konuşmaya başlamaktadır. 
   
Genelde  İngilizce anaokulu programlarında hazırlanan eğitim çalışmalarının amacı okul öncesi İngilizce eğitim çağında bulunan çocuklara İngilizce dilini eğlenceli, sade, kolay anlaşılır biçimde öğretmek olmaktadır. Buna ek olarak çocukların öğrenme seviyeleri belirlendikten sonra, onlara uygun öğretme programları ile en doğru şekilde eğitim sağlanmaktadır. Verilen uzman ve profesyonel eğitimler sonrasında İngilizce dilinin temelleri atılmış, çocuklara gelecek dönem eğitim hayatlarına hazırlanmış olurlar.