Erken Yaşta İngilizce Eğitimi Hakkında

<h4>İngilizce Eğitiminde Okul Öncesi Dönem<h4/>

İngilizce Eğitiminde Okul Öncesi Dönem

25 Ekim 2022
<h4>Okul Öncesi Eğitimde İngilizcenin Önemi<h4/>

Okul Öncesi Eğitimde İngilizcenin Önemi

16 Kasım 2022

Erken Yaşta İngilizce Eğitimi Hakkında

<h4>Erken Yaşta İngilizce Eğitimi Hakkında<h4/>

Erken yaş gruplarında çocuklara İngilizce eğitimi vermek oldukça önemlidir. Çocukların erken yaşta dil öğrenmesi hayatlarında çok büyük artılara neden olur. Çocuklara dil öğretmek isterken o dili sevdirmekte önemlidir. Çünkü küçük yaş gruplarında çocuklar sevmedikleri şeyleri yapmaktan hoşlanmazlar. Ama yabancı dil öğrenmeyi benimser ve severse daha kolay öğrenir. Okul öncesi İngilizce eğitim bu yüzden oldukça önemlidir. Küçük yaş grubu çocukların yabancı dil öğrenmeye rasyonel bir şekilde bakması mümkün değildir. Bu yüzden yabancı dili sevdirmek için çeşitli oyunlarla mümkündür. İngilizce anaokulu kapsamında çocuklara yabancı dili sevdirmek için bazı çalışmalar yapılabilir. Bu çalışmaları sıralayacak olursak:

– Öğretilecek ders üniteleri çeşitli olmalıdır.
– Çocuklar konuşmaya zorlanmamalıdır. İstedikleri zaman konuşmalıdır. 
– Çocukların yabancı dili öğrenebilmesi için ortam yaratılmalıdır. 
– Yabancı dil öğrenmek her zaman pozitif olarak değerlendirilmelidir.
– Çocuğun kendini fark etmesi sağlanarak öğrenmeye olan hevesi arttırılmalıdır.
– Oyunlar aracılığıyla daha kolay öğrenme sağlanır bu yüzden yabancı dil öğretiminde oyunlara yer verilmelidir. 

Çocuklara İngilizce Öğretmek Hakkında

Burada önemli olan çocuklara yabancı dili 3 yaşından önce öğretmeye başlamaktır. İngilizce kreş veya İngilizce anaokulu gibi yabancı dil eğitimi veren kurumlarda çocuklara eğitim verilmelidir. Erken yaşta İngilizce eğitimine başlamak dil öğrenmeyi oldukça kolaylaştırmaktadır. Bunun yanında İngilizceyi oyunlarla ve severek öğrenmeye başladıklarında hayatlarına katacakları için kaliteli bir dil öğrenimi için ilk adım atılmış olacaktır. Kısaca çocuklara erken yaşlarda İngilizce öğretmek çok daha kolay ve mantıklıdır. Bazı araştırmalara göre 0-6 yaş grubunda İngilizce öğretimine başlamak oldukça etkilidir.

0-6 yaş grubu çocuklar duyduklarını tekrar ederek ve taklit ederek öğrenirler. Burada duydukları ve gördükleri her şey onlara katkı sağlar. Biz English Kids Academy olarak çocuklarımıza, okul öncesi İngilizce eğitim vermekteyiz. İngilizce kreş kapsamında drama, oyunlar, çizgi filmler ile İngilizce öğretimi yapılmaktadır. Okul öncesinde ki çocuklara İngilizce öğretebilmek için çocuklarla yapılabilecek bazı aktiviteler şu şekilde sıralanabilir:

– Gösteri
– Soru – Drama
– Rol yapma
– Çoklu grup çalışmaları 
– İkili grup çalışmaları