Okul Öncesi Dönemde Yabancı Dil Eğitimi
17 Temmuz 2020

Haydı Okula!

Açıldı mı açılacak mı derken yaz tatilinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Aslında anaokullarımız ve kreşlerimiz 1 Hazirandan beri açık ve çocuklarımızla kavuşmak için can atıyoruz.

Ne yazık ki pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında eğitim geliyor. Sosyal mesafeyi korumak, maske takmak belki de en çok bu ülkenin geleceği milli serveti olan çocuklarımız için hayati önem taşıyor.

13Marttan bu yana ne oldu derseniz çocuklarımız 6ay daha büyüdü , ki bu yaş aralığı için bu muazzam bir süredir, yeni davranışlar edindiler ve kimlikleri biraz daha belirginleşti. Dil gelişimi başta olmak üzere, öğrenme süreçleri derinden etkilendi. Okulda öğrendikleri güzel davranışlar ve bilgiler ise yeterince pekiştiremedilerse, yeter ki sakin dursun diye verilen ödüller yüzünden kayboldu gitti..

Şimdi bizi daha da zor bir görev bekliyor! Hem çocuklarımızı sağlıkla güvenli bir ortamda karşılamamız, hem de hedef kazanımlar için belki de normalin üç katı bir efor sarfetmemiz gerekiyor. Voltranı ise velilerimizle oluşturmak durumundayız!

Çocuklarımızın yaşıtlarıyla beraber oynayıp sosyal gelişimlerini uygun şekilde tamamlamalarına imkan tanıyan okullarımızda bir an evvel kavuşabilmek ümidiyle..

Sağlıklı günler!

Yazan; Fisun Bıçakçı