English Kids Academy Okul Öncesi İngilizce Eğitim Hizmeti?

Bir anaokulunda herkes çocuklarla İngilizce konuşmaz ise o okulda İngilizce sadece bir ders olarak görülür. Biz English Kids Academy olarak anaokullarımızda İngilizce'nin bir ders değil, çocuklarımızın hayatlarının önemli bir parçası olmasını amaçlıyoruz. Çocuklarımızın İngilizceyi hayatlarının önemli bir parçası olarak görebilmeleri için de okulda görevli herkesin mümkün oldukça çocuklarla İngilizce konuşması gerektiğini düşünüyoruz.

Bunu başarabilmek için okul öncesi öğretmenlerinize İngilizce'yi nasıl öğreteceklerine dair kapsamlı eğitimler veriyor yada İngilizce öğretmenlerinizin okul öncesi formasyonu kazanmalarına yardımcı oluyoruz.

English Kids Academy Okul Öncesi İngilizce Eğitim Metodu Nasıl Çalışır?

  • Siz ve English Kids Academy eğitim koordinatörlerimiz okulunuzun İngilizce eğitimlerinin sadece "Okul Öncesi Öğretmenleriniz ile" mi?, Okul Öncesi Öğretmenleriniz & İngilizce Branş Öğretmeniniz ile mi?, yoksa sadece İngilizce Branş öğretmeniniz ile mi? verilmesi gerektiğini kararlaştırırsınız.
  • İngilizce eğitimler sadece sınıf öğretmenleri aracılığı ile verilecekse tüm öğretmenlere İngilizceyi çocuklarına nasıl öğreteceklerine dair yoğun ve kapsamlı eğitimler veririz
  • İngilizce eğitiminde branş öğretmenleri de devrede olacaklarsa ister sizin mevcut branş öğretmenlerinizi eğitir, isterseniz okul öncesi formasyonuna hakim, öğretmenlik diploması olan, veya İngilizce eğitmenlik sertifikasına sahip branş öğretmenleri.temin ederiz,
  • Eğitimler verilip dersler başladıktan sonra okulunuzdan sorumlu eğitim koordinatörünüz her ay düzenli olarak sınıflara girip çocuklarla İngilizce oyunlar oynayarak EKA programının doğru uygulanıp uygulanmadığını kontrol eder,
  • Yılda iki sefer çocuklarımızın bireysel seviyelerini ölçerek velilerimize ayrıntılı raporlar sunarız,
  • Yıl içinde düzenlediğimiz İngilizce şenlikler ile çocuklarımızın İngilizce ile alakalı güzel anılara sahip olmalarını sağlarız,
  • İsteyen okullarımız dünyada okul öncesi için hazırlanmış en başarılı uygulamalardan birisi olan "EKA Mobil Uygulamasını" ve üç farklı seviyeden oluşan "EKA Okul Öncesi Kitaplarını" velilerine satın aldırabilirler. Bu sayede arzu eden velilerimiz çocuklarına okul dışında da İngilizce eğitim verebilirler. (Mobil uygulama ve kitap kullanan çocuklarımızın İngilizce öğreniminde yaklaşık %25 başarı artışı gözlemlenmiştir)

Müfredatımız

Ayrıntılı bilgi ve ücretlerimizi öğrenmek için bizi arayın;

0216 651 93 12

Okul İdarecilerinin Görüşleri

Sınıf Öğretmenlerinin Görüşleri

Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce eğitim müfredatınız her yaş grubuna göre farklı mı?
Evet İngilizce müfredatımız her yaş grubuna göre farklı hazırlanmaktadır.

0-3 yaş, 4-5 yaş ve 5-6 yaş olmak üzere üç farklı seviyede eğitim müfredat içeriğimiz mevcuttur.
Okul öncesi öğretmenlerimizin İngilizce seviyeleri yeterli mi?
Bu projeyi Türkiye’ye getirmeden önce yaptığımız saha araştırmasında okul öncesi öğretmenlerinin okul öncesi çocuklara yetecek kadar İngilizce bildiklerini tespit ettik.

Meslek Lisesi mezunu bir anaokulu öğretmeni tüm okul hayatı boyunca 1.116 saat İngilizce eğitim almaktadır. Öğretmenimiz orta okulda İngilizce ağırlıklı bir devlet okuluna gittiyse fazladan haftada 18 saatten, artı 1.296 saat, İngilizce hazırlık okuduysa haftada 20 saatten artı 720 saat, iki yıllık veya dört yıllık üniversite mezunu ise haftada 2 saatten, artı 72 saat daha İngilizce eğitimi almaktadır. (Bir eğitim yılı ortalama 36 haftadan oluşmaktadır)

Özetle öğretmenlerimiz okul hayatları boyunca minimum 279 eğitim günü (1.116 saat / 4 saat) , maksimum = 801 eğitim günü (1.116+1.296+720+72 =3.204 saat / 4 saat) İngilizce Eğitim almaktadırlar. Gerek maksimum gerek minimum saatlerce alınan İngilizce dersleri anaokulu öğretmenlerimizin okul öncesi İngilizce müfredatını çocuklarına başarılı bir şekilde verebilmeleri için fazlasıyla yeterlidir.

Ayrıca okul öncesi öğretmenleri okul öncesi pedagojik formasyona bir İngilizce öğretmeninden çok daha fazla hakimlerdir. Dolayısı ile İngilizce öğretmenlerinin karşılaştıkları yukarıda bahsettiğimiz sorunların hiçbiri ile karşılaşmamaktadırlar.
Sınıf öğretmenlerimizin aksanları yeterli mi?
İngilizceyi en doğru şekilde öğretmek bizimde birinci önceliğimizdir. Çocuklarımızın aksanının doğru olması da bir o kadar önemlidir.

Ancak aksan konusu maalesef ülkemizde çok yanlış şekilde ele alınmaktadır. Öncelikle şunu kabul etmemiz gerekir ki bizler Türküz, dolayısı ile bizim ilk aşamada bir yabancı dili hemen aksanlı bir şekilde konuşmamızın beklenmesi çok yanlıştır.

Bu yanlış maalesef sırf biz Türklere özgüdür ve yabancı dili öğrenmemizin önündeki en büyük engellerdendir ve Birçokları da bu seviyeye hiçbir zaman erişemeyeceğini düşünerek yıllarca eğitimini aldığı dili konuşmaktadır.

Bizlerde çocuklarımızı aynı şeye maruz bırakmak istemiyorsak öncelikle bu konuda rahat olmamız gerekmektedir.

English Kids Academy'de bizim için aksandan önce gelen şeyler vardır, bunlar İngilizceyi sevdirmek, konuşturmak, teşvik etmek en son hataları düzeltmek şeklinde sıralanmaktadır.

Bu demek değil ki bizler aksana önem vermiyoruz, bilakis en başta da belirtiğimiz gibi bir dili en doğru şekilde öğretmek bizim birinci önceliğimiz ancak aksan bizde diğer kurumların aksine sırlamada biraz daha sonlarda yer almakta.

Ayrıca Türk öğretmenlerimizin aksanları bir İtalyan veya bir Fransız öğretmenden çok daha iyidir. Kaldı ki okullarımızda kullandığımız “Tell Me More” programı aksan problemlerini tamamen ortadan kaldırıyor.
Veli bültenlerini ve aylık müfredatı bize basılı olarak mı veriyorsunuz?
Hayır, bültenler her ayın 20 sinde İnternet sitemize yükleniyor sizde size verilen şifre ile buradan girip bültenlerin ve aylık müfredatımzın çıktılarını alabiliyorsunuz.

Aynı şifreyi okul velilerinize de verebilirsiniz. Dolayısı ile velileriniz de kendileri bu bültenleri grip siteden indirebilirler.

Çıktı ile uğraşmak istemiyorsanız mobil uygulama şifresini, bültenleri, çalışma kağıtlarını, seviye tespit testlerini ve resimli sözlüğü içeren kitaplarımızı velilerinize satın aldırabilirsiniz.
Öğretmenlerimizin eğitimleri nerede veriliyor?
Öğretmenlerinizin eğitimleri okulunuzda sizin uygun gördüğünüz gün ve saatte verilmektedir.
Sertifika alabilmesi için öğretmenlerin ne yapması gerekiyor?
Aylık denetleme raporlarında sınıf ortalamalarının en az %70 olması gerekiyor ve yıl sonunda bir dersi tamamen İngilizce konuşarak işlemeleri gerekiyor.
Sertifika için öğretmenler bir ücret ödüyorlar mı?
Hayır sertifika için öğretmenler hiçbir ücret ödemiyorlar sadece kargo ücreti ödüyorlar.
Bu sertifikaları nerelerde kullanabiliyorlar?
Birçok özel anaokulunda artık bu sistem kullanıldığı için iş bulmalarında kendilerine çok büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca devlette görev alırlarsa bu sertifika ile İngilizce kulüp açabiliyorlar.
Öğretmenler Branş derslerinden dinleniyorlar?
Doğrudur ancak bu program sayesinde ayaklarına İngilizce öğretmeni gelecek ve onlara İngilizce öğretecek ve program sonunda yaklaşık 1980 Euro’luk bir sertifika sahibi olacak.Dolayısı ile bir şey öğrenmenin birinci şartı olan “Konfor alanından çıkmak” onlar için cazip gelebiliyor.