EKA’da İngilizce Eğitimin Önemi

<h4>Erken Yaşta İngilizce Eğitimi</h4>

Erken Yaşta İngilizce Eğitimi

17 Ocak 2023
<h4>Küçük Yaşta İngilizce Eğitimi<h4/>

Küçük Yaşta İngilizce Eğitimi

1 Şubat 2023

EKA’da İngilizce Eğitimin Önemi

<h4>EKA'da İngilizce Eğitimin Önemi<h4/>

English Kids Academy, İngilizce anaokulu, İngilizce kreş üyelerimize, ciddi, yoğun ve aktif dil eğitimi hizmeti veren bir kurum olarak hizmet vermektedir. Çocuklara dil eğitimi küçük yaşlarda başlanmalı. 2-6 yaş grubuna, okul öncesi eğitim döneminde çocukların İngilizce ile tanışmaları, ileride onların yabancı dil gelişimlerini, seviyelerini ve İngilizceye olan sevgilerinin düzeyini yükselttiği gözlemlenmektedir. 0-6 yaş grubu çocukların yabancı dil öğrenmeleri daha hızlı ve kolaydır. Bu yaşlarda öğrenilen bilgilerin akılda kalıcı ve hafızaya iyi yerleştiği de bir gerçek.

English Kids Academy olarak, bu fikirle yola çıktık. Üye anaokullarımıza, kreşlerimize, okul öncesi İngilizce eğitim programları düzenlenip, sınıf öğretmenlerine İngilizce dili öğretme eğitimleri verilmektedir. Okullarımızda, akademik personelin hazırladığı İngilizce eğitim programları yine EKA‘nın eğitim koordinatörleri tarafından denetlenir ve takip edilir.

English Kids Academy Olarak İngilizce Eğitimler İçin Verdiğimiz Hizmetler

İngilizce anaokulu, İngilizce kreş, okul öncesi İngilizce eğitim veren okulların yabancı dil programlarının planlanması, eğitim düzeyinin belirlenmesi, konuşma, yazma, okuma alıştırma tekniklerinin belirlenmesi gibi pek çok maddenin yerine getirmesi gerekir. İngilizce eğitimi konusunda anaokullarına danışmanlık hizmeti veren en profesyonel adres, English Kids Academy.

Bunun sebeplerini aşağıda sıralayalım:

– Sistemli ve düzenli ders programı hazırlar ve süreci takip eder.

– Çocuklara İngilizceyi sevdirmeyi amaçlar

– Çocuklara, eğlendirirken öğretici programlar oluşturur.

– İngilizce eğitimi için hazırlanmış yaratıcı oyunlar, materyaller planlar ve uygulamasına yardım eder.

– Sınıf öğretmenlerine İngilizce eğitimi verir.

– Çocukların konuşması ve iletişime meraklı olmasını heveslendirici yönelimlere odaklanır.

– Çocukların unutmamasına odaklanır. Oyunlar kurgular, tekerlemeler hazırlar, drama eğitimleri ile İngilizceyi birleştirir.

– İngilizceyi çocukların hayatının bir parçası yapmayı hedefler. Okulları bu yönde organize eder.

Her çocuğun öğrenme biçimi farklıdır. Kimi oyun sırasında öğrenirken kimi de görerek öğrenir. Okul eğitmenlerinin İngilizce dil eğitimini nasıl bir program uygulayarak vereceklerini English Kids Academy belirler. Teknik açıdan, çocukların öğrenme seviyelerini tespit etmeleri gerekir. Doğru, iyi ve verimli bir İngilizce eğitimi için verilere ihtiyaç vardır. English Kids Academy, okul yöneticilerine ve eğitimcilere çocukların öğrenme seviyelerini tespit etmeleri için raporlamalar ile destekte bulunur. Üye okullar, öğrencilerinin İngilizce öğrenmesi için en iyi yöntemi ve şekli, English Kids Academy’nin profesyonel desteğiyle belirler. Böylelikle İngilizce eğitimi veren en iyi okul olur.