Küçük Çocuklara İngilizce Öğretmenin Zorluğu Nasıl Aşılır?

İngilizce Anaokulu Ve Kreş

15 Ağustos 2022
<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitim Nedir?<h4/>

Okul Öncesi İngilizce Eğitim Nedir?

22 Ağustos 2022

Küçük Çocuklara İngilizce Öğretmenin Zorluğu Nasıl Aşılır?

<h4>Küçük Çocuklara İngilizce Öğretmenin Zorluğu Nasıl Aşılır?<h4/>

Araştırmalar, küçük çocukların daha hızlı öğrendiğini, daha hızlı hatırladığını ve aktif bir fiziksel tepki ve doğal öğrenme yöntemleriyle daha iyi anladıklarını kanıtlamaktadır. Bu nedenle küçük çocukların İngilizce öğrenemeyeceği sadece bir efsaneden ibarettir.

Sanılanın aksine okul öncesi İngilizce eğitim çağı küçük çocuklara İngilizce öğretmek düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Eğer bir kez kodu çözerseniz, muhtemelen bu dersleri öğretmekten diğerlerine göre daha çok keyif alacaksınız. İşte başlamanız için bazı harika ipuçlarını sizlere veriyoruz!

1. Yeteneklerini Anlamaya Çalışın

Çoğunlukla okul öncesi İngilizce eğitim alacak çocukların okuma yazma bilmedikleri için konuşamayacakları yanılgısı hakimdir. Ancak bunu bir kenara atmanız gereklidir. Bunun yerine neleri yapabildiklerini ve yapamadıklarını anlamak, İngilizce öğrenmelerine nasıl yardımcı olabileceğinizi bilmenin ilk adımıdır:

-Son derece meraklıdırlar. Bu nedenle dünyayı keşfetmek isterler.

-Basit talimatları takip edebilirler.

-Adlandırma ve etiketlemede iyidirler.

-Kurşun kalemle çizgiler, daireler ve kareler çizebilirler.

-Kısa cümlelerle (4 ila 6 kelime) konuşabilirler.

-İsimleri ve yaşları söyleyebilir ve zamir kullanabilirler.

Ve burada sayamayacağımız kadar çok olan İngilizce kreş çocuklarının özellikleri listeleyin. Bu özellikleri bilmek yapacağınız İngilizce öğrenme planında dönüştürücü olacaktır. 

2. Oyun

Bu çağdaki çocukların yeteneklerini anladıktan sonra yapabileceğiniz en iyi öğretim şekli oyundur. Bu yaşta çocuklar, çevrelerindeki dünyayı keşfederek ve insanları taklit ederek öğrenirler. Tüm bunlar ise genellikle oyun yoluyla yapılır. Bu nedenle İngilizce kreş öğretmeni kendini öğretmenden çok oyun arkadaşı olarak görmelidir.

Öğrencilerinizle birlikte oturun ve bir şeyler keşfedin, birlikte oyun oynayın ve şarkılar söyleyin, eğlenin ve bolca gülün. Öğrencileriniz bunu yeni ve garip bir dilde yapıyor olmanıza aldırmayacaktır. İlk başta İngilizce anaokulu çocukları kendi dillerinde konuşmaya çalışacaklar ve bu sorun değil. İngilizce yanıt verin ve kendi dilinizden isimleri, fiilleri ve sıfatları paylaşmaya odaklanın.

3. Kısa Aktiviteler

Beklenildiği üzere okul öncesi İngilizce eğitim alan çocukların dikkat süreleri kısadır ve etkinliklere olan ilgilerini çok çabuk kaybederler. Ders etkinliğiniz sıkıcı olduğundan değil, sadece yakın çevrelerinde dikkatlerini gerektiren çok sayıda başka eğlenceli ve ilginç şey var! Temel olarak, dikkatlerini çekmek için dünyadaki diğer her şeyle rekabet ediyorsunuz. Bu nedenle sık sık değişen etkinlikler, İngilizce anaokulu çocuklarının yaptığınıza odaklamasına yardımcı olur. Peki, bu aktiveler nasıl olmalıdır?

Dersinizin 10-15 yeni aktiviteye sahip olması gerekmez. Önceki derslerdeki aktiviteleri geri dönüştürebilir, şarkı söyleyebilir, hikaye okuyabilir, oyun oynayabilir, oyuncaklarla oynayabilir veya biraz zıplayabilirsiniz. Her İngilizce kreş aktivitesinin 5 ile 10 dakikadan fazla sürmediğinden emin olun. 

4. Her Zaman Başarılarını Övün

Bu yaşta olumlu pekiştirme çok önemlidir. Bir İngilizce anaokulu öğrencisinin yanlış bir şey yapması önemli değil, denemiş olmaları bir alkışı hak ediyor. Çocuklar derslerinden keyif alırlarsa, gelecek hafta orada olmak istedikleri için geri dönecekler. Yan etkisi de İngilizce öğrenecek olmaları!

Övgü yaparken çeşitli ifadeler kullanmaktan çekinmeyin. Çıkartmalar dağıtın, beşlik çakın, çalışma kağıtlarına mutlu yüzler çizin ve bol bol gülümseyin.