Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde İçecekler (Drinks) Konusu Nasıl İşlenir?

<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde Şekiller (Shapes) Konusu Nasıl İşlenir?</h4>

Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde Şekiller (Shapes) Konusu Nasıl İşlenir?

10 Temmuz 2021
<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde Selamlaşma (Greetings) Konusu Nasıl İşlenir?</h4>

Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde Selamlaşma (Greetings) Konusu Nasıl İşlenir?

23 Ağustos 2021

Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde İçecekler (Drinks) Konusu Nasıl İşlenir?

<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde İçecekler (Drinks) Konusu Nasıl İşlenir?</h4>

okul öncesi eğitim, okul öncesi İngilizce eğiitim, en iyi İngilizce eğitim, İngilizce anaokulu, İngilizce kreş,İngilizce öğretmeni, İngilizce branş öğretmeni

Okul öncesi içecekler konusu çocuklarınızın en rahat öğrenecekleri konuların başında gelmektedir. Çünkü günlük hayatlarında en fazla karşılaştıkları şeylerin başında içecekler gelmektedir. Bu konunun rahat öğretilebilmesinin bir diğer nedeni de bu ünitede aileleri de öğrenim sürecine aktif bir şekilde dahil edebilme şansınızın bulunmasıdır.

İngilizce çocuklarınıza hangi içecekleri (drinks) öğretebilirsiniz?

Okul öncesinde 5-6 yaş grubu çocuklarınıza ile su (water), süt (milk), çay (tea), kahve (coffee), orange juice, (orınç juyss) portakal suyu, milk shake aslında bunun Türkçesine açıkçası ne desem bilemiyorum, çünkü dilimize de milk shake olarak girmiş durumda ve tabi ki milli içeceğimiz ayranı çok kolay bir şekilde öğretebilirsiniz. Ayranı biz bulduğumuz için ‘ayran’ kelimesinin İngilizcesi de ‘ayran’ dır.

Bu esnada çocuklarınıza bizim bulduğumuz şeylerin İngilizcesinde Türkçe ile aynı olduğunu anlatabilirsiniz. Çocuklar bunu duyunca çok şaşırıyorlar ve çok mutlu oluyorlar. Eminim sizde çocuklarınızı mutlu edecek böyle güzel bir fırsatı kaçırmak istemezsiniz.

4-5 yaş çocuklarımız için ise su (water), süt (milk), çay (tea), kahve (coffee) ve ayranı öğretebilirsiniz.

3-4 yaş çocuklarımız için su (water), süt (milk) çayı (tea) ve tabi ki ayranı öğretebilirsiniz.

Gelelim en iyi İngilizce içecekleri çocuklara öğretebileceğiniz metotlara..

İçecekler konusuna başlamak için okulun mutfağı sizlere çok güzel bir öğrenme ortamı sağlayacaktır.

Dolayısı ile ilk dersinizi okulunuzun mutfağında işleyebilirsiniz.

Flash kartlarda diğer konularda olduğu gibi bu konuyu öğretmenizde size çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Yeri gelmişken söyleyeyim iyi bir flash kart seti ile çocuklarınıza herşeyi öğretebilirsiniz. Yaşasın Flash Kartlar.:)

İçecekler konusu ile alakalı en önemli unsurlarından biri çocuklarımızın susadıkları zaman “I am thirsty. Can I drink water?” (Ay em törsti. Ken Ay dirink votır?) Susadım. Su içebilir miyim? Cümle ve soru kalıbını kullanmayı öğrenmeleridir.

Bunu gerçekleştirmenin en güzel yanı da çocuklarınızın her susadıklarında bu cümle ve soru kalıbını kullanmaları konusunda onları teşvik etmenizdir.

<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde İçecekler (Drinks) Konusu Nasıl İşlenir?</h4>

>> Oyun önerileri?

Şekil Bulmaca Oyunu;

İçeceklerin İngilizce flash kartlarını sınıfın farklı yerlerine asarak çocuklarınıza yüksek sesle İngilizce bir içecek ismini söyleyin ve çocuklarınız sınıf içinde bu içecekler bulup size göstermeye çalışsınlar. Find the tea square, find a circle vs.

Çocuklar bu şekilleri buldukça “well done Ayşe! (vel dan Ayşe!) Afferin Ayşe, You are great Ahmet! (yu ar gıreyt Ahmet!) Harikasın Ahmet!, congratulations Ahmet! (kongurculeyşıns Ahmet!), tebrikler Ahmet gibi tebrik cümleleri ile çocuklarınızı övmeyi unutmayın.

Şekillerle Köşe Kapmaca Oyunu;

Farklı içeceklerin flash kartlarını sınıfın farklı köşelerine koyun. Çocuklarınızı dörderli veya sınıfın büyüklüğüne göre daha fazla veya daha az mevcutlu gruplar halinde sınıfın ortasında durmalarını isteyin. Sonra içecekleri yüksek sesle söylemeye başlayın. Çocuklarınızın sizin söylediğiniz içeceğin bulunduğu köşeye aynı anda koşmalarını isteyin. Run to Water, Run to milk vs

İçeceğin bulunduğu köşeye son koşan çocuğu eleyin. Bu şekilde en sona kalan çocuk yarışmayı kazanmış olur.

Boyama Oyunu;

İçecekler ile alakalı boyama aktivitesi bu konuyu pekiştirmeniz için sizlere yardımcı olabilir.

I want you to colour this orange juice to orange. (Ay vant yu tu kalır dis orınç juys tu orınç) Bu portak suyunu turuncu renge boyamanızı istiyorum.

Haydi anne babalar çocuklarımıza en iyi İngilizce içecekleri öğrenmeleri konusunda bize yardımcı olun!

Yazımızın en başında belirtmiştik, bu konunun en güzel avantajlarından birisi çocuklarımızın günlük hayatta içecekler ile çok fazla haşır neşir olması. Bu konuda en büyük destekçimizde sevgili velilerimiz.

Her yemekte çocuklarımıza içtikleri içeceklerin adını sorabilirler. What are you dirinking? (Vat ar yu dirinking?) Ne içiyorsun. Do you like milk? (Du yu layk milk?) Süt sever misin? Can I have water? (Ken ay hev votır?) Su alabilir miyim? Gibi soruları yemek esnasında ailelerimizin çocuklarına sormaları en iyi İngilizce içecekleri öğretme teknikleridir.

İngilizce içecekler ile ilgili şarkı önerisi:

İngilizce içecekler ile ilgili video önerisi:

<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde İçecekler (Drinks) Konusu Nasıl İşlenir?</h4>