Okul Öncesi Döneminde İngilizce Eğitimi

<h4>Okul Öncesinde İngilizce Eğitiminin Önemi<h4/>

Okul Öncesinde İngilizce Eğitiminin Önemi

6 Mart 2023
<h4>Okul Öncesi Eğitimde İngilizce Öğrenmek<h4/>

Okul Öncesi Eğitimde İngilizce Öğrenmek

14 Mart 2023

Okul Öncesi Döneminde İngilizce Eğitimi

Okul öncesi döneminde İngilizce öğrenmenin avantajı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Makalelere ve tezlere konu olmuştur. Bu sebeple okul öncesi İngilizce eğitim için kritik dönemdir. English Kids Academy hazırladıkları eğitim programı ile İngilizceyi okul öncesi çocuklarına kolay, anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde öğretmeyi amaçlar.

Erken Yaşta İngilizce Öğrenmenin Faydaları

İngilizce öğrenmek günden güne daha önemli olmaya başlamıştır. Özellikle erken yaşlarda öğrenildiği zaman pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. İngilizce çocukların bireysel gelişiminin yanı sıra akademik başarısı bakımından da önemlidir.

Mümkün olduğu kadar küçük yaşta İngilizce öğrenmeye başlamanın avantajları çoktur. Çocuklar 0 ile 12 yaş aralığında sürekli gelişim ve değişim içerisinde olurlar. Bu yaş aralıklarında İngilizceyi daha kolay ve etkili bir şekilde öğrenebilirler. 

Bu sebeple İngilizce anaokulu ve İngilizce kreş bazında olan yerler önemli olmaktadır. Erken yaşta İngilizce öğrenmek gelişim sürecini destekler ve kişiliğin şekillenmesine katkı sağlar. İngilizceyi bilmek ve etkin bir şekilde konuşabilmek davranış biçimi açısından da önemlidir. Davranışları ve konuşma tarzını da etkiler.
 
Erken Yaşta İngilizce Eğitimi Neden Verilmelidir?

İngilizce çocuklara eğlenceli bir şekilde öğretilmelidir. Düz anlatım tekniğiyle öğretmek çocuklar için sıkıcı olabilir. İngilizceyi farklı şekillerde ingilizce kreş temasına sahip yerler öğretebilir. Kreşe giden çocukların yaşı daha küçük olduğu için İngilizceyi etkinliklerle, şarkılarla ve oyunlarla öğretmek daha önemlidir. Çocuklar böylece daha çok İngilizceyi sevebilir ve bu doğrultuda öğrenmeye istekli olurlar.

Çocuklar İngilizce öğrenerek bilişsel gelişimlerine de katkı sağlarlar. Çocukların küçük yaşlarda sinir sistemleri yeteri kadar olgunlaşmadığı için İngilizce öğrenilmesiyle beraber alışkanlıklar kolay bir şekilde içselleştirilir.

Çocukların yaratıcılığı gelişir, motivasyonları artar, kültürel ve dil çeşitlilik konusunda farkındalık kazanırlar. Çocuklar İngilizce anaokulu olan yerleri tercih ettikleri zaman farklı kültürlerinde farkına varırlar. İngilizce dilini küçük yaşlarda öğrenmek sabit değer yargılarından kurtulurlar. 

Erken Yaşta İngilizce Öğrenmenin Zihinsel Gelişime Katkıları

Çocuklara okul öncesi İngilizce eğitim verilmelidir. Erken yaşta İngilizce öğrenen çocuklar dili daha başarılı bir şekilde konuşurlar. Düşünme, anlama ve anlamlandırma becerileri de hızlı bir şekilde gelişir. Doğru bir şekilde öğretilen İngilizce eğitimi çocukların zihinsel gelişimine katkı sağlar. Problem çözme ve plan yapabilmelerine olanak sağlar.