Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde ‘Doğamız’ Konusu Nasıl İşlenir?

<h4>Haydı Okula!</h4>

Haydı Okula!

26 Ağustos 2020
<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde 'Evimiz' Konusu Nasıl İşlenir?</h4>

Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde ‘Evimiz’ Konusu Nasıl İşlenir?

15 Nisan 2021

Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde ‘Doğamız’ Konusu Nasıl İşlenir?

<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde 'Doğamız' Konusu Nasıl İşlenir?</h4>

okul öncesi eğitim, okul öncesi İngilizce eğiitim, en iyi İngilizce eğitim, İngilizce anaokulu, İngilizce kreş,İngilizce öğretmeni, İngilizce branş öğretmeni

İngilizce Doğa Kelimelerini Öğretme Şekli Nasıl Olmalı?

Erken çocukluk dönemi doğa sevgisi ve doğa bilincinin kazandırılacağı kritik bir dönemdir. Erken yaşlarda doğa ile etkileşim; çocuğun sağlıklı gelişiminin yanı sıra doğaya karşı farkındalık, bağlılık ve ekolojik sorumluluğun gelişmesi açısından olumlu sonuçlara yol açmaktadır.  Çocuklar için doğa, hayvanların ve bitkilerin bulunduğu, insan yaşamının dışında, uzakta bir ortamdır. Doğadaki temel ilişkiler hakkında yeterli bir algı düzeyinde bulunmayan çocuklar, daha çok nesne odaklı bir doğa anlayışına sahiptirler.

Bu nedenle, İngilizce Doğa kelimelerini en iyi öğretme şekli meyveler konusunda olduğu gibi görsel olarak çocuklarımıza sunmaktır. Flash kartlar kullanabiliriz. Çocuklarımıza doğadan örnekler sunarak pekiştirmelerini sağlayabiliriz. Tüm bunların yanı sıra, çocuklarımızdan doğa resmi çizmelerini isteyip çizdikleri resim üzerindeki görselleri kullanarak İngilizce kelime kazanımlarımızı pekiştirebiliriz. Renklerden yola çıkarak çocuklarımızla doğadaki kavramlara ulaşmayı da başarabiliriz. Sarıdan güneşe, maviden gökyüzü ve denize, yeşilden ağaca ve çiçeklere, beyazdan kar kelimesine ve doğamız ünitesi ile ilgili daha birçok kelimenin İngilizce karşılığını öğrenebiliriz. 

Doğamız ünitesini İngilizce Anaokulumuzda şu şarkılar eşliğinde de pekiştirebiliriz. 

Yazan: Selcen ÖZÇELİK hocamıza teşekkür ediyoruz.