Okul Öncesi Eğitimde İngilizce Öğrenmek

Okul Öncesi Döneminde İngilizce Eğitimi

10 Mart 2023
<h4>English Kids Academy Sertifika Programı<h4/>

English Kids Academy Sertifika Programı

17 Mart 2023

Okul Öncesi Eğitimde İngilizce Öğrenmek

<h4>Okul Öncesi Eğitimde İngilizce Öğrenmek<h4/>

Yabancı dil bilmek ve öğrenmek, insan ufkunu genişleten, beynin çalışmasını harmanlayan en önemli araçlardan biridir. İnsanı zenginleştiren bir etmen olmasının yanında en gerekli özelliklerinden biri de sosyal faydadır.

Hem eğitim hayatında hem de iş yaşamında yabancı dil bilmenin önemi, uzmanlarca defaatle vurgulanmıştır. Elbette ki yabancı dil eğitiminin erken yaşlarda öğrenilmeye başlanması, dilin hakimiyetini oldukça kolaylaştıran en önemli etkendir.

Erken Eğitimde Yabancı Dil 

Okul öncesi İngilizce eğitim, yabancı dilde eğitimin önemi bilen her ebeveyn için vazgeçilmez bir seçenek olmaktadır. İngilizce bilmenin gerekliliğini ve bu eğitimin temelden doğru yollarla öğretilmesini kendine misyon edinmiş olan English Kids Academy, danışmanlık verdiği üye okulları için, okul öncesi İngilizce eğitim modelinin seçenek değil artık bir zorunluluğa doğru gittiğini önemle belirtmektedir.

Erken yaşlarda öğrenilen İngilizce, ilerleyen zamanlar için mükemmel bir temel oluşturmaktadır. Eğlenerek, anlayarak daha da önemlisi konuşarak öğrenilen İngilizcenin, çocukların bilgi dağarcığına unutulmaz bir şekilde işlenmesine yardımcı olmaktadır. 

İngilizce Eğitim Veren Anaokulları 

İngilizce eğitim veren anaokullarının olmazsa olmaz temel başlığı, İngilizce dil bilgisi yeterli, ayrıca pedagojik olarak da ilgili yaş gruplarında uzmanlaşmış eğitimcilerdir. İngilizce anaokulu eğitimi için, pedagojik ve İngilizce yeterliliği konusunda yetkinlikleri olan eğitimcilerin tartışılmaz önemi vardır.

Hangi yaş grupları ile hangi müfredatın işleneceği, ilgili yaş aralığındaki beynin hangi bilgileri nasıl alacağı ile ilgili temel aşamalar, uzman eğitimcilerin görevidir. Bu hususta İngilizce kreş arayışında olan ebeveynlerin, okul öncesi İngilizce eğitim hususunda uzmanlaşmış ve özgün, yetenekli, eğitim trendlerine uyum gösteren English Kids Academy üye okullarını tercih etmesi tesadüf değildir. 

İngilizce Eğlenerek Öğrenilir 

Önce İngilizcenin sevdirilmesi, sadece bir dersten ibaret olmadan, hayatın bir parçası olarak, eğlence ile konuşarak, anlaşarak öğretilmesi profesyonellik gerektirir. İngilizce anaokulu, çocuklara yabancı dil eğitimi verirken, ‘’eğlendirerek öğrenme’’nin önemini kavramalıdır.

Ayrıca öğrenilen İngilizcenin pekiştirilmesi için, yıllık sınavların yapılması, İngilizce oyunlar tertiplenmesi İngilizce kreş misyonunun temel parçalarıdır. İngilizceyi severek öğretmek, konuşarak sevdirmek, English Kids Academy üye okulları ile başarılı bir şekilde mümkün olmaktadır. 

İngilizce Öğrenmek Zor Değil 

Günümüzde, okul öncesi İngilizce eğitim, artık bir seçenek değil bir zorunluluk doğurmuştur. Bu sebeple English Kids Academy üye okulları, erken yaşta İngilizce öğrenmenin asla zor değil, aksine ’’eğlenerek öğrenme’’ müfredatı ile kolaylaştığını bilmektedir. İngilizceyi öğrenmek artık zor değil, eğlencenin ta kendisidir.