Okul Öncesi İngilizce Eğitim

<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitim Nedir?<h4/>

Okul Öncesi İngilizce Eğitim Nedir?

22 Ağustos 2022
<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitiminin Önemi Hakkında<h4/>

Okul Öncesi İngilizce Eğitiminin Önemi Hakkında

12 Eylül 2022

Okul Öncesi İngilizce Eğitim

<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitim<h4/>

İngilizce, tüm dünyada ortak bir dil olarak kullanılmaktadır. Her türlü iş İngilizce olarak yapılmaktadır. Anadili İngilizce olmayan iki farklı dildeki ortak bile iletişimi İngilizce aracılığıyla sağlar. Haliyle günümüz dünyası için İngilizce mutlaka bilinmesi gereken bir dil halini almıştır. Günümüzde hangi işte olunursa olsun İngilizce bilmek kişiyi bir adı öne atar. Aynı şekilde kişinin bilgi edinme kaynağını artırır, daha fazla insanla iletişim kurabilir. Aynı zamanda dil bilgisi olan kişi diğerlerine nazaran daha presentable da bir bireydir.

Yani bir iş için, bir fark yaratmak için rakiplerine nazaran daha uygundur. Haliyle bunun bilincinde olan veliler de çocuklarına okul öncesi İngilizce eğitim vermeye başlamışlardır. Veliler çocuklarını tohumdan dil konusunda hazır etmek istemektedirler. Ancak buradaki en büyük sorun kreşlerde eğitimin nasıl verileceğinin bilinmemesidir. 

Okul Öncesi İngilizce Eğitimin Önemi Nedir?

Çocukların öğrenme kapasitesi bir yetişkine göre çok daha üst seviyedir. Dil öğrenmek de meşakkatli bir iştir. Haliyle okul öncesi İngilizce eğitim vermek çocukların İngilizceye olan yatkınlığını artırır. Çocukların içinde bulunacağı İngilizce kreş veya İngilizce anaokulu sayesinde çocuklar İngilizce için kulak dolgunluğundan fazlasına sahip olacak. Kulak dolgunluğu sadece dili tanımaya ve çat pat bir iki şey konuşmaya yarar. Oysaki dil öğrenmek pratik yapmaktır.

Tıpkı Kapalıçarşı’da çalışıp turistlerle haşır neşir olan çocukların İngilizce konuşabilmesi gibi. Bu yüzden çocukların İngilizce kreş veya İngilizce anaokulu eğitimlerini doğru alması önemlidir. Bilinenin aksine 7/ 24 çocuğa İngilizce çizgi film izletmek dil öğrenmesini sağlamak. Çocuğa dil öğretmek teknik ve lisans gerektiren bir iştir. 

Çocuğa İngilizce Eğitimi Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Nedir?

Çocuğa verilen İngilizce eğitimde her şeyden önce dikkat edilmesi gereken bir şey vardır. O şey de çocuğa dil öğretmesini bilen bir insanın bunu yapması lazımdır. Bu kişinin hem çocukla iletişimin yüksek olması lazımdır. Üstüne üstelik bu zaman dilimi çocuğun anadilini öğrenme zamanı olduğu için çocuğun kendi dilini unutturmadan bu işi yapması lazımdır.

Bir çocuğun kendi dili dahil olmak üzere dil öğrenme süreci gün boyu bir dildeki sesleri duyması ile başlar. English Kids Academy Eğitim Danışmanlık sayesinde çocuklarla iletişimi iyi olan anaokulu veya kreş sınıf öğretmenlerine dil öğretme danışmanlığı yapılır. Bu sayede İngilizce eğitimi sınıf öğretmenleri aracılığı ile sağlanmış olur.