Okul Öncesi İngilizce Eğitim Nasıl Eğlenceli Hale Getirilir?

<h4>Anaokullarında İngilizce Nasıl Öğretilir?<h4/>

Anaokullarında İngilizce Nasıl Öğretilir?

28 Haziran 2022
<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitimin Önemi<h4/>

Okul Öncesi İngilizce Eğitimin Önemi

15 Temmuz 2022

Okul Öncesi İngilizce Eğitim Nasıl Eğlenceli Hale Getirilir?

<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitim Nasıl Eğlenceli Hale Getirilir?<h4/>

Anasınıfı öğrencilerinin dikkat süreleri, kendilerinden daha büyük öğrencilere göre daha kısadır. Bu nedenle, yalnızca sınıfı yönetmek değil, aynı zamanda İngilizceyi yabancı dil olarak öğretmek de zor olabilir. Bu zor olsa da, okul öncesi İngilizce eğitim alan öğrencilere İngilizce öğretmenin sayısız avantajı vardır. Küçük olmalarına rağmen İngilizce anaokulu çocukları hala öğrenmeye heveslidir. Eğer bu doğru motivasyon ve öğretme becerileri ile desteklenirse İngilizce kreş eğitimi alan çocuklar kolayca İngilizce öğrenebilirler.

1) Sınıfı İyi Yönetin

Hepimizin bildiği üzere İngilizce anaokulu çocuklarının dikkatleri kolayca dağılabildiğinden bazı şeyleri bölmek daha faydalı olacaktır. Asıl öğretme kısmına daha kısa zaman harcamak ve dersin etkinleştirme veya meşgul etme aşamasına geçmek, İngilizce kreş sınıfın odaklanmasını sağlayabilir. Bununla birlikte, İngilizce kreş sınıfların dersi anlamasını sağlamak için ilgi çekici etkinliklerden sonra çalışma aşamasına geri dönmek çok önemlidir.

2) Sürekli Tekrarlamalar Yapın

Her şeyi akılda tutabilmek için yeni kavramları ve işlenen dersleri gözden geçirmek okul öncesi İngilizce eğitim için çok önemlidir. Öğrencilerin belirli kelimeleri veya düşünceleri birbirine bağlamasına yardımcı olmak için, İngilizce anaokulu öğretmenin sürekli kendini tekrar etmesi gerekmektedir. Sürekli övgü ile birlikte tekrar etkili bir yöntemdir. Çünkü öğrencilere daha fazla güven verir. Bu, öğrencileri öğrendikleri dili kullanmaya teşvik edecektir.

3) Aktif Olun

Öğrenciler dili öğrenirken ne kadar çok hareket ederse, öğrendikleri bilgileri o kadar hızlı anlayacak ve akılda tutacaktır. Bu yüzden okul öncesi İngilizce eğitim süresince bu tekniğin çocuklar üzerinde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bu öğrenme şekli sadece eğlenceli olmakla kalmaz. Aynı zamanda uygulamalı veya fiziksel çalışma gerektiren aktiviteler, belirli kavramları çocukların zihnine yerleştirmeye yardımcı olur.

4) Yaratıcı Olun

Küçük öğrencilerin dikkati dağılmasın istiyorsanız bunun en kolay yolu, sınıfın harekete geçmesidir. Her hafta her ders için aynı şeyi yapmak öğrencilerinizin ilgisini kaybetmesine neden olabilir. Bu nedenle, sınıfı ne kadar eğlenceli ve yaratıcı hale getirirseniz, öğrencinizin öğrenmeye hazır ve istekli olma olasılığı o kadar artar. Bunun için birkaç küçük önerimiz var:

Oyunlar, çocuğa sağlıklı rekabetçi bir doğa verdiği sürece, öğretim için çok faydalı olacaktır. Şarkı söylemek, çocukların İngilizce öğrenmeleri için harika bir yol olabilir.