Okul Öncesi İngilizce Eğitiminin Önemi Hakkında

<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitim<h4/>

Okul Öncesi İngilizce Eğitim

31 Ağustos 2022
<h4>Erken Yaşta İkinci Dil Öğrenmek<h4/>

Erken Yaşta İkinci Dil Öğrenmek

18 Eylül 2022

Okul Öncesi İngilizce Eğitiminin Önemi Hakkında

<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitiminin Önemi Hakkında<h4/>

Dünyada zaman ilerledikçe ülkeler arası ilişkiler küreselleşmektedir. Zaman ilerledikçe ve gelişim gerçekleştikçe İngilizce ortak dil haline gelmiştir. Bu yüzden okul öncesi İngilizce eğitim de oldukça önem kazanmaktadır. Çünkü eskiden eski zamanlarda iyi bir iş bulmak için öğrenilmek istenen İngilizce artık tüm dünyayla iletişim kurabilmek için öğrenilmek isteniliyor. Bu durum zaman geçtikçe artarak devam etmektedir. İngilizce anaokulu ve İngilizce kreş sayısı da buna bağlı olarak artmaktadır. 

Okul Öncesinde Dil Eğitimine Başlamak

İngilizcenin bu kadar önemli olduğu bir dönemde okul öncesi İngilizce eğitim kapsamında çocuklara fırsat sunmak oldukça önemlidir. Aslında çocuklara İngilizcenin erken yaşta öğretilmesiyle ilgili kesin bir yargı bulunmaz. Sadece çocukların İngilizceye veya bir yabancı dile maruz kalması ne kadar erken olursa bilinçaltına işlemesi de o kadar kolay olmaktadır. Bilinçaltına işleyen süreçlerin yaşama adapte edilmesi ise daha kolay olmaktadır. Aynı zamanda araştırmalara göre ise çocuklar, bir dile 15 yaşına kadar ne kadar çok maruz kalırlarsa o dili ana dil olarak konuşmaları veya öğrenmeleri o kadar kolay oluyor.

Bu dikkate alındığında çocuklar doğduğu andan itibaren İngilizceye maruz kalırsa daha kolay öğrenir. Diğer yandan eğer İngilizce kreş veya İngilizce anaokulu tarzı yerlerde eğitim almaya başlayarak öğrenecekse kurum seçimi oldukça önemlidir. Çünkü küçük yaş gruplarında bir şeyleri öğrenmek için o şeyi sevmeleri gerekmektedir. Dil öğrenmeyi sevdirecek ve çocukların gelişim özelliklerine dikkat edecek bir kurum seçimi önemli olmaktadır. 

Okul Öncesinde İngilizce Eğitim Nasıl Olmalıdır?

Küçük yaş grubu çocuklarda İngilizce öğreniminin doğru bir şekilde öğretilebilmesi için çocukların heveslendirilmesi gerekir. Bir ders gibi İngilizce anlatmaktan ziyade, oyunlarla öğretim desteklenmelidir. Hatta mümkün olduğu ölçüde çocuklar sürece dahil edilerek eğlenceli etkinlikler çerçevesinde bir eğitim gerçekleştirilmelidir. Çünkü normal İngilizce eğitimi zaten okullarda verilmektedir.

Küçük yaşta çocuklara İngilizce öğretebilmek için bu eğitimleri farklılaştırmak gereklidir. Bu farklılaştırma İngilizce öğretimine uygulandığında çocuklar daha hevesli ve daha kolay öğrenebilir hale geleceklerdir. Bu durum ise erken yaşlarda çocukların İngilizceyi sevmesine neden olacağı için oldukça önemlidir.