Okul Öncesi Yabancı Dil Eğitimi

<h4>Okul Öncesi Eğitimde İngilizcenin Önemi<h4/>

Okul Öncesi Eğitimde İngilizcenin Önemi

16 Kasım 2022
<h4>Çocuklarda Yabancı Dil Öğrenimi<h4/>

Çocuklarda Yabancı Dil Öğrenimi

28 Kasım 2022

Okul Öncesi Yabancı Dil Eğitimi

<h4>Okul Öncesi Yabancı Dil Eğitimi<h4/>

Eğitim, daha ilk kelimelerimizi söylemeden önce başlayıp ölüme kadar devam eden bir süreçtir. Hayatın her anında eğitim devam etmektedir. Kreş, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite derken birçok kurumda da eğitim alırız. Eğitim ne kadar erken başlarsa o kadar iyi olur. Bu yüzden kreşler büyük önem taşır.

Kreşlerin Önemi Nedir?

Kreşlerde çocuklar sonraki okul dönemlerine hazırlanırken, sosyalleşmeyi, işbirliğini ve paylaşmayı öğrenir. Kreşte yaşadığı sorunlarla birlikte hayatında karşısına çıkabilecek sorunları çözmeye bir adım atmış olur. Kendini korumayı, diğer arkadaşlarına saygı duymayı ve kendini ifade etmeyi öğrenir. Okul öncesi dönemin bir diğer özelliği ise çocukların öğrenme kapasitesinin en yüksek olduğu zaman dilimidir. Burada verilen bilgiler çocuklarca daha kolay öğrenilir. Bundan kaynaklı ebeveynler bu zaman dilimini en verimli şekilde kullanmayı ister. Bunun için attıkları ilk adım ise okul öncesi İngilizce eğitim vermektir.

Kreşlerde İngilizce Öğrenmenin Önemi Nedir?

Çocuğun ana dil gelişim süreci baz alındığında, çocuk 6 yaşına kadar duyduğu sözcükleri zihnine çok kolay şekilde kaydeder. 6 yaşından sonra ise bu öğrenme yavaşlayarak kaybolur. O dönemde ki çocukların en sevdiği şey ise oyun oynamaktır. Kreşler ise ders ve oyun ikilisini birleştirerek çocukların öğrenmesini kolaylaştırır. Günümüzde ebeveynler çocukların yabancı dil gelişimine oldukça önem vermektedir. Bu durumda kreşleri daha önemli hale getirmektedir. 

Çocuğun öğrenmesinin en kolay evrede eğitim gördüğü kreşler, yabancı dil içinde önemlidir. İngilizce anaokulu bu amaç için kurulmuştur. İngilizce kreş şarkılarla, oyunlarla ve çeşitli sanatsal aktivitelerle çocuklar eğlenerek İngilizce öğrenmektedir. Erken yaşta yabancı dil eğitimi çocuğun zekasını olumlu yönde etkilemektedir. İngilizce eğitimi alan bir çocuk, geleceğini daha iyi koşullar üzerine kurar. Hayatının çoğu evresinde ona çok büyük avantaj sağlar. Yurt dışında okuma imkanları, yurt dışı iş imkanları sağlar.

 Artık dil öğrenmenin kolaylaştığı ve seçeneklerin arttığı devirde en çok tercih edilen seçeneklerden biri de İngilizce anaokullarıdır. İngilizce anaokulu çocuklar için bir şanstır. Çocuklar bu okullarda İngilizceyi hem daha kolay hem de daha eğlenceli şekilde öğrenmektedir. Ülkemizde bu hizmeti sağlayan firmalar bulunmaktadır. İngilizce kreş çocukların eğlenerek dil öğrenmesini sağlar.

Okul öncesi İngilizce eğitim veren kurum sayısı da artmaktadır. Ülkemizde bu hizmeti veren kurumlardan biri de English Kids Academy’dir. Bu eğitim danışmanlık şirketi anaokullarına İngilizce danışmanlık hizmeti vermektedir. Okullarda bulunan sınıf öğretmenlerine İngilizce danışmanlık hizmeti vererek sınıflar aracılığıyla İngilizce eğitimi verilmesini sağlar.