Okul Öncesi Yabancı Dil Eğitimi

<h4>Okul Öncesi Eğitimde İngilizce<h4/>

Okul Öncesi Eğitimde İngilizce

21 Temmuz 2022

Okul Öncesi İngliizce Eğitimi

10 Ağustos 2022

Okul Öncesi Yabancı Dil Eğitimi

Küçük yaşta olan çocuğun, ana dili öğrenmesi ve geliştirmesi gereken dönemlerde, çocuğun öğrenme kapasitesi başka bir dille tanışmasının da  elverişli olduğu bir zaman dilimi olmaktadır. Buna bağlı olarak anatomik gelişmelerin  ilk dönemlerini içeren çocukluk dönemi,  yabancı dilin içerdiği sesleri doğru çıkartılabilmek için gerekli  fizyolojik şekillenmeleri de içerisine almaktadır. Bu noktada okul öncesi dönemde ek dil olarak İngilizce öğrenmenin avantajı hem bilimsel olarak kanıtlanmış hem de dünya genelinde tamamen uygulanmaya başlanmıştır.

Okul Öncesi Yabancı Dil Eğitimi

Tüm bunlara bağlı olarak okul öncesi İngilizce eğitim veliler için  çok büyük önem taşımaktadır. Küçük yaşta İngilizce anaokulu için hazırlanan eğitimler hem öğrencilerin kolay öğrenmesini hem de eğlenceli bir şekilde öğrenmesini sağlayacak şekillerde yapılmaktadır. Bu  programların amacı okul öncesi İngilizce eğitim alan öğrenciye İngilizceyi çok eğlenceli, kolay anlaşılır ve de sade bir  şekilde öğretmek olmaktadır. Dil öğrenmek çocuklar için İngilizce kreş eğitimi  veren kurumlarda da yapılmaktadır. 

Okul Öncesi İngilizce Eğitim

Küçük yaşta İngilizce ile erkenden tanışmak; çocuğunuz için yabancı dil öğrenmenin ilk adımı atılmış olmaktadır. Genel olarak baktığımızda okul öncesi İngilizce eğitim alan çocuklar İngilizce dili öğrenirken,

-İngilizcenin temelini öğrenmeye başlarlar.

-Eğlenceli bir şekilde şarkı söyleyerek, dinleyerek İngilizce öğrenirler.

-Oyun oynayarak zevkli bir şekilde öğrenim sağlanır.

-Uzman öğreticiler ile İngilizce görseller ile pekiştirilerek, öğrenilir.

-Çocuk dil gelişimi alışkanlığı sağlanmış olur.

Genelde 0-6 yaş grubu çocuklar için  İngilizce anaokulu eğitimlerinde her çocuğun öğrenme özelliklerine uygun bir şekilde çalışmalar ve alıştırmalar yapılmaktadır. Ders ünitelerinde seviye en aza indirilerek, kolay öğrenme sağlanmaktadır. Verilen İngilizce kreş eğitiminde; çocuklar ancak kendileri istedikleri zaman konuşurlar, İngilizce konuşmaya zorlanmazlar.  Çocukların  yabancı dili konuşabilmesi için eylemlere dayalı bağlamlar ve de ortamlar oluşturulmaktadır.
 
Çocuklara İngilizce anaokulu eğitimi verilirken konuşmaya ve dinlemeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Öğrenilen dil çocuğun dile yerleştirilmekte ve konuşarak, pratik yaptırılmaktadır. Küçük çocuklar İngilizce kreş eğitiminde, en kolay şekilde konuşarak öğrenim sağlarlar. Yani küçük çocuklara verilen İngilizce eğitimler sadece gramer öğretmek veya kelime ezberleterek değil,  İngilizce  konuşarak verilen  bir eğitim sistemi tercih edilmektedir.