Okul Öncesinde İngilizce Eğitiminin Önemi

<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitim Danışmalığı Hizmetleri<h4/>

Okul Öncesi İngilizce Eğitim Danışmalığı Hizmetleri

24 Şubat 2023

Okul Öncesi Döneminde İngilizce Eğitimi

10 Mart 2023

Okul Öncesinde İngilizce Eğitiminin Önemi

<h4>Okul Öncesinde İngilizce Eğitiminin Önemi<h4/>

Globalleşen dünyada İngilizce ortak dil haline gelmiştir. Birçok kaynağa İngilizceyle ulaşmak mümkündür. Özellikle iş başvurularından aranan dil haline gelmesi de İngilizcenin öğrenilmesini zorunlu kılıyor. Birçok ülkede ingilizce anaokulu seviyesinde hatta ingilizce kreş döneminde öğretilmeye başlanıyor.

Türkiye’de de özel kurumlar okul öncesi ingilizce eğitim vermeye başladılar. Bu alanda English Kids Academy okul öncesi İngilizce eğitimiyle ön plana çıkıyor.
 
Okul Öncesinde Neden İngilizce?

İnsanların en az bir yabancı dil bilme zorunluluğu geçmişten beri vardı. Dünya’nın her bölgesinde İngilizce geçerli dil olarak insanların karşısına çıkıyor. Kültürel, ticari, yerleşme, iş başvurusu gibi hususlar için mutlaka İngilizce öğrenilmesi gerekiyor.
 
Uzmanlar ve yapılan araştırmalara göre İngilizcenin en kolay okul öncesi çağında öğrenildiğini ortaya koyuyor. 0-3 yaş grubunda çocuklar ”bilinçsiz emici zihin” 3-6 yaş arasındaysa ”bilinçli emici zihin” yapısına sahiptirler. Durum böyle olunca da çok hızlı şekilde İngilizceyi öğreniyorlar.
 
İngilizce Eğitimi Veren Anaokulları Öne Çıkıyor

İlkokul ve daha sonraki okul dönemlerinde İngilizcenin kalıcı ve akıcı öğrenmenin zorluğunu herkes bilmektedir. Birçok öğrenci İngilizceyi tam öğrenmeden okullarından mezun oluyorlar. Daha sonra da özel eğitim kurumlarından yabancı dil eğitimi almak zorunda kalıyorlar.
 
Ebeveynler çocuklarının ilerde zorluk yaşamaması adına okul öncesi ingilizce eğitim veren kurum arayışı içine giriyorlar. Bununla birlikte eğitim sektöründe pek çok ingilizce anaokulu ve ingilizce kreş kurumları yer almaktadır. Bunların genelinde de yabancı dil eğitimi bulunuyor. Fakat yabancı dil eğitimine ciddiyetle yaklaşanlar hem uzman eğitmenler seçiyorlar hem de English Kids Academy desteğinden yararlanıyorlar.
 
Okul Öncesi Eğitim Kurumları İçin İngilizce Desteği

Okul öncesi dönemde, çocuklar ilk defa ebeveynlerinin dışında kişiyle bağ kuruyorlar. Bu nedenle İngilizce eğitimini ikinci bir kişiden almalarında zorluk yaşayabilirler. Bu zorluğu ortadan kaldırmak adına English Kids Akademy okul öncesi ingilizce eğitim kapsamında okul öncesi eğitmenlere İngilizce eğitimi veriyor. Böylece çocuklar alıştıkları kişiyle birlikte rahatlıkla yabancı dillerini öğrenmiş oluyorlar.
 
Eğitim sektöründe kalıcı olmak, adını duyurmak adına ingilizce anaokulu ve ingilizce kreş kurumlarının yabancı dil eğitimine büyük önem vermeleri gerekiyor. Bunu sağlamanın en kolay ve garantili yolu da öğretmenlerinin İngilizce eğitimi almalarını sağlamaktır. Kurum yöneticileri, eğitmenler English Kids Academy ile irtibata geçerek, bu alanda profesyonel destekten yararlanabilirler.