Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce eğitim müfredatınız her yaş grubuna göre farklı mı?
Evet İngilizce müfredatımız her yaş grubuna göre farklı hazırlanmaktadır.

0-3 yaş, 4-5 yaş ve 5-6 yaş olmak üzere üç farklı seviyede eğitim müfredat içeriğimiz mevcuttur.
Okul öncesi öğretmenlerimizin İngilizce seviyeleri yeterli mi?
Bu projeyi Türkiye’ye getirmeden önce yaptığımız saha araştırmasında okul öncesi öğretmenlerinin okul öncesi çocuklara yetecek kadar İngilizce bildiklerini tespit ettik.

Meslek Lisesi mezunu bir anaokulu öğretmeni tüm okul hayatı boyunca 1.116 saat İngilizce eğitim almaktadır. Öğretmenimiz orta okulda İngilizce ağırlıklı bir devlet okuluna gittiyse fazladan haftada 18 saatten, artı 1.296 saat, İngilizce hazırlık okuduysa haftada 20 saatten artı 720 saat, iki yıllık veya dört yıllık üniversite mezunu ise haftada 2 saatten, artı 72 saat daha İngilizce eğitimi almaktadır. (Bir eğitim yılı ortalama 36 haftadan oluşmaktadır)

Özetle öğretmenlerimiz okul hayatları boyunca minimum 279 eğitim günü (1.116 saat / 4 saat) , maksimum = 801 eğitim günü (1.116+1.296+720+72 =3.204 saat / 4 saat) İngilizce Eğitim almaktadırlar. Gerek maksimum gerek minimum saatlerce alınan İngilizce dersleri anaokulu öğretmenlerimizin okul öncesi İngilizce müfredatını çocuklarına başarılı bir şekilde verebilmeleri için fazlasıyla yeterlidir.

Ayrıca okul öncesi öğretmenleri okul öncesi pedagojik formasyona bir İngilizce öğretmeninden çok daha fazla hakimlerdir. Dolayısı ile İngilizce öğretmenlerinin karşılaştıkları yukarıda bahsettiğimiz sorunların hiçbiri ile karşılaşmamaktadırlar.
Sınıf öğretmenlerimizin aksanları yeterli mi?
İngilizceyi en doğru şekilde öğretmek bizimde birinci önceliğimizdir. Çocuklarımızın aksanının doğru olması da bir o kadar önemlidir.

Ancak aksan konusu maalesef ülkemizde çok yanlış şekilde ele alınmaktadır. Öncelikle şunu kabul etmemiz gerekir ki bizler Türküz, dolayısı ile bizim ilk aşamada bir yabancı dili hemen aksanlı bir şekilde konuşmamızın beklenmesi çok yanlıştır.

Bu yanlış maalesef sırf biz Türklere özgüdür ve yabancı dili öğrenmemizin önündeki en büyük engellerdendir ve Birçokları da bu seviyeye hiçbir zaman erişemeyeceğini düşünerek yıllarca eğitimini aldığı dili konuşmaktadır.

Bizlerde çocuklarımızı aynı şeye maruz bırakmak istemiyorsak öncelikle bu konuda rahat olmamız gerekmektedir.

English Kids Academy'de bizim için aksandan önce gelen şeyler vardır, bunlar İngilizceyi sevdirmek, konuşturmak, teşvik etmek en son hataları düzeltmek şeklinde sıralanmaktadır.

Bu demek değil ki bizler aksana önem vermiyoruz, bilakis en başta da belirtiğimiz gibi bir dili en doğru şekilde öğretmek bizim birinci önceliğimiz ancak aksan bizde diğer kurumların aksine sırlamada biraz daha sonlarda yer almakta.

Ayrıca Türk öğretmenlerimizin aksanları bir İtalyan veya bir Fransız öğretmenden çok daha iyidir. Kaldı ki okullarımızda kullandığımız “Tell Me More” programı aksan problemlerini tamamen ortadan kaldırıyor.
Sertifika alabilmesi için öğretmenlerin ne yapması gerekiyor?
Aylık denetleme raporlarında sınıf ortalamalarının en az %70 olması gerekiyor ve yıl sonunda bir dersi tamamen İngilizce konuşarak işlemeleri gerekiyor.
Sertifika için öğretmenler bir ücret ödüyorlar mı?
Hayır sertifika için öğretmenler hiçbir ücret ödemiyorlar sadece kargo ücreti ödüyorlar.
Bu sertifikaları nerelerde kullanabiliyorlar?
Birçok özel anaokulunda artık bu sistem kullanıldığı için iş bulmalarında kendilerine çok büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca devlette görev alırlarsa bu sertifika ile İngilizce kulüp açabiliyorlar.
Öğretmenler Branş derslerinde dinleniyorlar?
Doğrudur ancak bu program sayesinde ayaklarına İngilizce öğretmeni gelecek ve onlara İngilizce öğretecek ve program sonunda yaklaşık 1980 Euro’luk bir sertifika sahibi olacak.Dolayısı ile bir şey öğrenmenin birinci şartı olan “Konfor alanından çıkmak” onlar için cazip gelebiliyor.