Veli Olarak Çocuğum İçin İngilizce Anaokulu Arıyorum?

Neden English Kids Academy Programı Uygulayan Bir Anaokulunu Tercih Etmelisiniz?

Şunu kabul etmeliyiz ki, yabancı dil öğrenmek çoğumuzun omzunda bir yük! Birtakım fırsatları, yurt dışı imkanlarını veya yeni birileriyle tanışma şansını sırf İngilizce öğrenme işini ötelediğimiz için elimizden kaçırdık, kaçırıyoruz.

Hep bir sonraki seneye erteledik, para akıttığımız kurslardan medet umduk, her sene okulda derslere girdik ama bir şekilde akıcı konuşmayı başaramadık.

Şimdi çocukluğunuza dönme şansınız olsa, İngilizce öğrenme işini hanginiz o yıllarda halletmiş olmayı istemezdi?

Sonuç olarak erken yaşta yabancı dil öğrenmek bir çocuk için yetişkine kıyasla çok daha kolaydır. Çünkü çocuğun utanma duygusu henüz bir yetişkin kadar ağır basmaz ve cesurca öğrendiğini tekrarlayabilir. Bizlerin öğrenmedeki “kesinlikle yanlış yapmamalıyım” engeli bir çocuk için bulunmayacaktır. Üstelik algıları daha açık olduğu için öğrenme süreci de daha yumuşak olacaktır. Siz de çocuğunuzun İngilizceyi erken yaşta en kalıcı ve eğlenceli şekilde öğrenmesini istiyorsanız doğru yerdesiniz!

English Kids Academy Okul Öncesi İngilizce Eğitim Metodunun Farkları?

Bir anaokulunda herkes çocuklarla İngilizce konuşmaz ise o okulda İngilizce sadece bir ders olarak görülür. Biz English Kids Academy olarak anaokullarımızda İngilizceyi bir ders değil, çocukların hayatlarının çok önemli bir parçası olmasını amaçlıyoruz. Çocukların İngilizceyi hayatlarının önemli bir parçası olarak görebilmeleri için de okuldaki herkesin çocuklarla İngilizce konuşabilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

English Kids Academy Eğitim Metodu Nasıl Çalışır?

Başta sınıf öğretmenleri olmak üzere okuldaki bütün çalışanlara İngilizceyi çocuklarına nasıl öğreteceklerine dair yoğun ve kapsamlı eğitimler veririz

Her ay düzenli olarak sınıflara girip çocuklarla İngilizce oyunlar oynayarak EKA programının doğru uygulanıp uygulanmadığını kontrol ederiz,

Yılda iki sefer çocuklarımızın bireysel seviyelerini ölçerek velilerimize ayrıntılı raporlar sunarız,

Yıl içinde düzenlediğimiz İngilizce şenlikler ile çocuklarımızın İngilizce ile alakalı güzel anılara sahip olmalarını sağlarız,

English Kids Academy programını başarı ile uygulayan öğretmenlerimiz dönem sonunda EKA sertifikası almaya hak kazanırlar.

Öğretmenlerin EKA sertifikası alabilmeleri için; Sınıflarının İngilizce seviyesi minimum %70 olmalıdır. Bir dersi hiç Türkçe konuşmadan işleyecek seviyeye gelmiş olmaları gerekmektedir. Bu şekilde işlenmiş bir dersin videosu yurt dışına değerlendirmeye gönderilir. Yurt dışının son onayı ile EKA sertifikası öğretmene verilir.

İsteyen velilerimiz ayrıca dünyada okul öncesi için hazırlanmış en başarılı uygulamalardan birisi olan "EKA Mobil Uygulamasını" ve üç farklı seviyeden oluşan "EKA Okul Öncesi Kitaplarını" okullarından satın alabilirler. Bu sayede arzu eden velilerimizi çocuklarına okul dışında da İngilizce eğitim verebilirler. (Mobil uygulama ve kitap kullanan çocuklarımızın İngilizce öğreniminde yaklaşık %25 başarı artışı gözlemlenmiştir)

Müfredatımız Okullarımız

Veli Görüşleri

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuğuma İngilizce eğitimine kaç yaşında başlamalıyım?
Bilim adamlarının da bir çok araştırmada belirtiği gibi "0" yaşından itibaren çocuklar çok rahatlıkla birçok dili bir arada öğrenebiliyorlar. Dolayısı ile yabancı dil eğitimine ne kadar erken başlarsanız çocuğunuz için o kadar iyi olacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi için aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz.

https://www.ertheo.com/blog/en/learning-a-second-language/#learnfast
Veli bültenlerini ve aylık müfredatı bize basılı olarak mı veriyorsunuz?
Hayır, bültenler her ayın 20 sinde İnternet sitemize yükleniyor sizde size verilen şifre ile buradan girip bültenlerin ve aylık müfredatımızın çıktılarını alabiliyorsunuz.

Çıktı ile uğraşmak istemiyorsanız mobil uygulama şifresini, bültenleri, çalışma kağıtlarını, seviye tespit testlerini ve resimli sözlüğü içeren kitaplarımızı okulunuzdan satın alabilirsiniz.
Okullarınızın ücretleri nedir?
English Kids Academy olarak tüm Türkiye genelinde ve KKTC'de olmak üzere 356 anaokulu ile çalışıyoruz. Her okulumuzun bulunduğu bölgeye ve sunduğu ekstra imkanlara göre göre fiyatı değişmektedir. Bizi arayarak telefonda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 02166519312
İngilizce programlarınız her yaş grubuna göre farklı mı hazırlanıyor?
Evet programlarımızı 0-3 yaş, 4-5 yaş ve 5-6 yaş olmak üzere üç farklı yaş grubuna göre hazırlanmaktadır.
Çocuğum İngilizce'de hangi seviyeye gelecek?
Üç yıllık bir programın sonunda çocuğunuz (her hangi bir öğrenim problemi olmadığı sürece) kendini ve ailesini tanıtacak, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını rahatlıkla ifade edebilecek, yaklaşık olarak 350 İngilizce kelime bilecek, duygularını ifade edebilecek, o gün ki havanın durumu hakkında konuşabilecek, ufak alışverişleri İngilizce yapabilecek seviyeye çok rahatlıkla gelecektir.