Yabancı Dil Öğretimi

<h4>Erken Yaşta İkinci Dil Öğrenmek<h4/>

Erken Yaşta İkinci Dil Öğrenmek

18 Eylül 2022
<h4>Okul Öncesinde İngilizce Eğitiminin Önemi<h4/>

Okul Öncesinde İngilizce Eğitiminin Önemi

13 Ekim 2022

Yabancı Dil Öğretimi

<h4>Yabancı Dil Öğretimi<h4/>

İngilizce eğitimi, çocuk dünyaya geldikten hemen sonra başlayabilir. Bunun çok erken olduğunu düşünüyorsanız İngilizce anaokulu olarak bilinen anaokullarında yabancı dil öğretimi başlamalıdır. Çünkü yapılan araştırmalara göre erken yaşlarda dil öğrenmek çok daha kolay olmaktadır. Özellikle erken yaşta yapılan İngilizce etkinlikler çocukların İngilizceye maruz kalmasını sağlar. Çocuklar günlük hayatlarında İngilizceye ne kadar maruz kalırsa İngilizce, bilinçaltına o kadar işlenir. Bu durum dikkate alındığında okul öncesi İngilizce eğitim oldukça önemlidir. 

Yabancı Dil Öğreniminde Ebeveyn Desteği Önemli midir?

Erken yaşta çocuklara İngilizce öğretmek için ebeveyn desteği önemlidir. Eğer ebeveynler İngilizce biliyorsa çocuklarla daha fazla iletişim kurmaya yani çocukların yabancı bir dile alışması daha kolay olmaktadır. Ama erken yaşta çocuklara dil öğretebilmek için ebeveynlerin yabancı dil bilmesi bir zorunluluk değildir. Bunun için çocuklar erken yaşta İngilizce kreş eğitimi alabilir.

Erken Yaşta Çocuklara İngilizce Nasıl Öğretilir?


Okul öncesi İngilizce eğitim bahsettiğimiz gibi oldukça önemlidir. Burada önemli olan nokta çocuklara İngilizce kreş veya İngilizce anaokulu gibi yerlerde İngilizce klasik olarak öğretilmez. Çünkü bu klasik İngilizce öğretimi okullarda yapılıyor. Okul öncesi çocuklar dili kendileri öğrenir. Yani oyunlar yardımıyla ve sürekli olarak İngilizceye yaşamının her alanında maruz kalarak bilinçaltı yardımıyla öğrenirler. Buda İngilizceyi ana dilleri gibi öğrenmelerini sağlar. Çocukları klasik olarak değil hayatlarına İngilizceyi dahil ederek öğretmeliyiz. Bunu çeşitli teknikler yardımıyla yapabiliriz.

Drama, eğitsel oyun, rol oynama, İngilizce çizgi film izletme gibi etkinliklerden yardım alınabilir. Biz English Kids Academy olarak, çocuklarımızın dil gelişimini önemsiyor ve onların hayatlarına İngilizceyi katmaları için uğraşıyoruz. Bunu çocukların gelişim özellikleri dikkate alarak yapıyoruz. Öncelikle çocukların İngilizce öğrenmeye hazır olmaları gerekiyor. Aynı zamanda çocuklara bir şeyleri dayatmamak gerekiyor. ’’İngilizce öğrenmelisin’’ düşüncesini değil İngilizcenin ne kadar iyi bir dil olduğunu onlara hissettirmeliyiz.

Okul öncesi çocuklar zaten genellikle her şeyi öğrenmeye meraklıdır. Bu yüzden onlarda merak oluşturarak İngilizce öğrenmelerini sağlamalıyız. Mesela konuşmak için onları zorlamak yerine konuşan arkadaşlarını dinlemelerine izin verebiliriz. Bir süre sonra diğer arkadaşları gibi konuşmayı reddeden çocukta konuşmaya başlayacaktır.