<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde Yüksek Seviyede Başarı Şansı<h4/>

Okul Öncesi İngilizce Eğitiminde Yüksek Seviyede Başarı Şansı

29 Mayıs 2023
<h4>Anaokulu Ve Kreşlere İngilizce Danışmanlık Hizmeti<h4/>

Anaokulu Ve Kreşlere İngilizce Danışmanlık Hizmeti

10 Haziran 2023

English Kids Academy

<h4>English Kids Academy<h4/>

Dil eğitimi günümüzde çok önemlidir. Özellikle İngilizce eğitimi ise daha da önemlidir. Dünyadaki gelişmeler hakkında fikir edinebilmek ve yenilikleri anlayabilmek için İngilizce bilmek bir zorunluluk haline gelmiş durumda. İngilizce öğrenmek için izlenecek en mantıklı yol ise İngilizce anaokulu veya İngilizce kreş ile dil eğitimine başlamaktır.

Çocukların gelecekte zorluk çekmeden İngilizce konuşabilmesi için İngilizce anaokulu veya İngilizce kreş seçeneklerine yönelebilir, okul öncesi İngilizce eğitim ile onların gelecekleri için şimdiden önemli adımlar atabilirsiniz. Daha detaylı bilgi edinmek ve Türkiye genelindeki okul bilgilerine ulaşmak için englishkidsacademy.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

English Kids Academy Nedir? 

Çocukların dil öğrenmesi için İngilizce anaokulu ve İngilizce kreş seçenekleri ile faaliyet gösteren bu program okul öncesi İngilizce eğitim konusunda öncü bir programdır. Eğlenme, anlama ve konuşmaya yönelik bir eğitim felsefesi ile yola çıkan bu program 3 farklı yaş grubu için farklı müfredatlara sahiptir. 

English Kids Academy Müfredatı Nedir? 

3-4 yaş, 4-5 yaş ve 5-6 yaş grupları için farklı eğitim programları vardır. 3 yıl boyunca aralıksız olarak English Kids Academy programında okul öncesi İngilizce eğitim gören çocukların; Toplam 350 kelime ve 40 şarkı öğrenmesi, 20 temel İngilizce soruya cevap verebilme, kendisi ve ailesini tanıtıp duygularını ifade edebilme ve istekleri ifade edebilme kazanımlarını öğrenmeleri hedeflenmektedir. 

3-4 Yaş Grubu Müfredatı; Selamlaşma, renkler, sayılar, vücudumuz, ailemiz, yiyecekler, içecekler, meyveler, sebzeler, hayvanlar, hareket, meslekler, taşıtlar ve sıfatlar ünitelerinden oluşmaktadır. 

4-5 Yaş Grubu Müfredatı; 3-4 yaş müfredatına ek olarak: Neden İngilizce?, okulum, günler, şekiller, duygular, giysiler ve nasıl görünüyorum ünitelerinden oluşmaktadır. 

5-6 Yaş Grubu Müfredatı; 4-5 yaş grubu müfredatına ek olarak: mutfak, doğamız, evimiz ve ev eşyaları ünitelerinden oluşmaktadır. 

English Kids Academy İngilizce Programının Amacı Nedir? 

Çocukların farklı kültürlere olan bakış açılarını zenginleştirmek, yabancı dil öğrenmeye karşı olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak ve bu işi hayat boyu öğrenme ilkesi ile birlikte götürmelerini amaçlamaktadır. Bu program Türkçeden başka dillerin olduğunu kavrayabilme, farklı dil ve kültürlere hoşgörülü yaklaşma ve dilin bir iletişim aracı olduğunu kavrayabilme yetilerine sahip çocukların yetişmesini amaçlamaktadır.