Okul Öncesi İngilizce Eğitimi

<h4>İngilizce Dili Ve Erken Dönem Öğrenimi<h4/>

İngilizce Dili Ve Erken Dönem Öğrenimi

6 Aralık 2022
<h4>Çocuklarınızı Eğitimde Yeni Yöntemlerle Tanıştırın<h4/>

Çocuklarınızı Eğitimde Yeni Yöntemlerle Tanıştırın

10 Ocak 2023

Okul Öncesi İngilizce Eğitimi

<h4>Okul Öncesi İngilizce Eğitimi<h4/>

Çocukların küçük yaşlarda aldığı eğitim bütün hayatı boyunca unutulmayarak kalıcı olmaktadır. Özellikle 0-6 yaş arasında alınan her türlü eğitim bundan sonraki hayatına kolay adapte olmasına ve hızla öğrenmesine vesile olur. Günümüzde aileler okul öncesi İngilizce eğitim konusunda oldukça hassas davranmaktadır. Tercihlerini İngilizce anaokulu veya İngilizce kreş adı altında faaliyet gösteren kurumlardan yana kullanmaktadırlar. 

Biz Kimiz?

Türkiye’de 2013 yılından bu yana okul öncesi eğitim kurumlarında İngilizce eğitim verecek kişiler yetiştiriyoruz. Eğitim felsefemiz çocukların eğlenirken öğrenmesi üzerine kurulmuştur. Bu eğitimi verecek kişilerin İngilizce öğretmeni olmasından ziyade çocukların kendi sınıf öğretmenleri olmasını önemsiyoruz. Çünkü anasınıfı öğretmenleri, pedagojik açıdan bir İngilizce öğretmeninden çok daha iyi durumdadır. Çocuğun bildiği, tanıdığı ve sevdiği bir eğitimciyle çalışması öğrenme açısından çok önemlidir. 

Bu eğitimleri verirken genel olarak amaçladığımız şey, çocukların erken yaşta yabancı dile aşina olmalarıdır. Konuştuğu dilin Türkçe olduğu, dünya üzerinde bu dilden başka birçok dillerin olduğunu kavraması gerekir. Farklı ülkelerin kültürlerinden haberdar olması onların dillerini öğrenmekle olur. Çocukların basit soru kalıplarını anlayabilmesi, sayıları sayabilmesi, çevresindeki eşyaları İngilizce olarak telaffuz edebilmesi amaçlarımızdan bazılarıdır. 

Bir Lisan Bir İnsan, İki Lisan İki İnsan

Öğrendiğimiz her yeni dil bize farklı bakış açıları kazandırır. Bunun için çok eski yıllardan beri farklı diller öğrenip farklı kültürler tanımak her zaman desteklenmiştir. Konu çocuklar olunca ne kadar küçük yaşta dil eğitimi almaya başlarsa o kadar daha meraklı olur. Sonraki yıllarda alacağı eğitimler temeli sağlam bir yapıya sahip olacağından çevresindekiler hep bir adım önde olacaktır. Bunun için çocuğunuza anaokulu seçerken okul öncesi İngilizce eğitim veren eğitim kurumlarından faydalanmak yararınıza olacaktır.

Yaşadığınız şehirde İngilizce anaokulu veya İngilizce kreş araştırması yaparken eğitim verecek olan kişilerin donanımlı olmasına özen göstermelisiniz. Eğitimcinin İngilizce bilmesinin yanında küçük çocukların psikolojisinden anlaması ve çocuklara şefkatle yaklaşıp iyi geçinebilmesi de çok önemlidir. Çünkü eğitim hayatı boyunca birçok öğrenci öğretmenlerini sevmediği için eğitimden verim alamamakta ve dolayısıyla hiçbir şey öğrenememektedir. Çocukları anlayan ve dinleyen, onların eğlenirken öğrenmesini sağlayan öğretmen en iyi öğretmendir.